Παρά τον τραυματισμό του στο χθεσινό (13/04) απογευματινό ματς με αντίπαλο τη Νέα Σαλαμίνα, ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα, Ματιέ Βαλμπουενά, έδωσε το παρών του το βράδυ του Σαββάτου στο γκαλά της Λεμεσιανής ομάδας για τα 70χρονα της και ο γνωστός Απολλωνίστας, Χρύσανθος Χαραλάμπους, δεν έχασε την ευκαιρία για μία σέλφι με τον Γάλλο σταρ!
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.