Έξαλλα πανηγύρισαν οι ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας 29ης Μαΐου την ισοπαλία (0-0) με τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο για τη 12η αγωνιστική της Β' φάσης του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας, αφού με αυτό το αποτέλεσμα, το «τριφύλλι» εξασφάλισε και μαθηματικά την ιστορική άνοδο στην Α' κατηγορία, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε!
Δηλώσεις στον Super Sport FM έκανε ο γενικός γραμματέας και εκπρόσωπος Τύπου της Ομόνοιας 29ης Μαΐου, Μιχελής Φιλίππου, ο οποίος μίλησε για όλα όσα αφορούν την ομάδα του.
Την έναρξη συνεργασίας με την εταιρεία Copybet, η οποία θα είναι ο κύριος χορηγός της ομάδας τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας, ανακοίνωσε η Ομόνοια 29Μ!