Σε μία πορωτική ομιλία προχώρησε ο προπονητής της Κλαμπ Μπριζ, Νίκι Χάγιεν αμέσως μετά την λήξη του αγώνα της ομάδας του κόντρα στον ΠΑΟΚ και την επικράτησή της με 1-0 θέλοντας να τονώσει το ηθικό των παικτών του, που ήταν «ξενερωμένοι», επειδή δεν μπόρεσαν να φύγουν από το παιχνίδι μ’ ένα καλύτερο σκορ ενόψει της ρεβάνς.
Ο Βέλγος τεχνικός εξήγησε στους ποδοσφαιριστές του πως η δυσαρέσκεια αυτή που έδειχναν για το αποτέλεσμα είναι εξαιτίας της δείψας που έχουμε για να πετύχουν.
Τόνισε πως το αποτέλεσμα αυτό τους διασφαλίζει ένα πλεονέκτημα για την ρεβάνς της Θεσσαλονίκης και ότι θα πάνε τόσο κόντρα στην Αντβέρπ όσο και στον «δικέφαλο του βορρά» με στόχο να τους… σκοτώσουν.
Αναλυτικά το απόσπασμα από την παρακάμερα της Κλαμπ Μπριζ:
«Το γεγονός ότι είστε αρκετά δυσαρεστημένοι σημαίνει πως είστε διψασμένοι για να πετύχετε κάτι. Έχουμε ένα πλεονέκτημα, όταν θα πάμε εκεί (σ.σ. Θεσσαλονίκη). Οι προσδοκίες μας είναι ψηλές, είμαστε θυμωμένοι που δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Θα το αντιμετωπίσουμε, θα το δουλέψουμε, θα παίξουμε την Κυριακή και την Πέμπτη και θα τους σκοτώσουμε και τους δύο».
Η ΑΕΚ ελπίζει ακόμη να ανέλθει στο γκρουπ των ισχυρών για την κλήρωση των playoffs του Conference League, εφόσον ασφαλώς πρώτα αποκλείσει την Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες και εν συνεχεία τη Νόα από την Αρμενία.
Δείτε τι δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου στο ΓΣΠ, μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα στην Ομόνοια και την Τορπέντο Κουτάισι για τον Β' προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο προπονητής της Γεωργιανής ομάδας. Στέφεν Κιν.
Δείτε από τη Cytavision, τα στιγμιότυπα του αποψινού αγώνα που διεξήχθη στο ΓΣΠ ανάμεσα στην Ομόνοια και την Τορπέντο Κουτάισι, για τον Β' προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ.
Μία δυσάρεστη έκπληξη θα περιμένει τους οπαδούς της Τορπέντο Κουτάισι, όταν θα μπουν στο Νότιο πέταλο του ΓΣΠ για να παρακολουθήσουν τον αγώνα της ομάδας τους κόντρα στην Ομόνοια, για τον Β' προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ.
Μία εξαιρετική Ομόνοια, επικράτησε απόψε στο ΓΣΠ με 3-1 της Τορπέντο Κουτάισι για τον Β' προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ και απέκτησε μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας στη Γεωργία!