Πόλυς ΧαραλάμπουςΗ ήττα από την Ανόρθωση, ήταν η 3η για τον ΑΠΟΕΛ στα πλέι οφφ του πρωταθλήματος. Ο Ρικάρντο Σα Πίντο, προέταξε το ότι παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας, όμως μέσα του καταλαβαίνει ότι οι εργοδότες του ενδεχομένως να αντιμετωπίζουν με διαφορετική προσέγγιση το νέο αρνητικό αποτέλεσμα.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Προκάλεσε εντύπωση πάντως, το ότι ο Πορτογάλος τεχνικός, αποφάσισε να ανοίξει από μόνος του το κεφάλαιο που αφορά στην παραμονή του ή όχι στην ομάδα, μετά τον Μάιο. Διέψευσε τον αντιπρόεδρο Νίκο Κουγιάλη, ο οποίος είχε δηλώσει στα μέσα της εβδομάδας ότι βρίσκονται σε συζητήσεις. Ο Σα Πίντο, είπε ότι βρίσκεται ακόμα στο περίμενε, ύστερα από ένα γράμμα που έστειλε στη διοίκηση προ διμήνου.
Αποκλείεται να μην πονοκεφαλιάζει ο ισχυρός άνδρας της διοίκησης Πρόδρομος Πετρίδης, πως θα διαχειριστεί την παρούσα κατάσταση. Βλέποντας την ομάδα να μην μπορεί ούτε χθες, να επιβάλει το δικό της «νόμο» στο γήπεδο, αν και προερχόταν από σπουδαίο διπλό επί της ΑΕΚ, το οποίο πολλοί χαρακτήρισαν «άλμα τίτλου».
Συν το ότι είχε 15 και πλέον χιλιάδες στο πλευρό της. Τους αποσυντόνισε το ότι δέχθηκαν γκολ στο 7ο λεπτό, αλλά σε κανένα σημείο του ματς δεν έβγαλαν αντίδραση ομάδας που θέλει να πάρει το πρωτάθλημα.
Φυσικά ο βασικός υπεύθυνος για να την "πατήσουν" με την βαθμολογική αδιάφορη Ανόρθωση, είναι ο Ρικάρντο Σα Πίντο, ο οποίος φραστικά ανέλαβε την ευθύνη στη συνέντευξη τύπου.
Θα του δώσει κι άλλη ευκαιρία με την Πάφο ο Πρόδρομος Πετρίδης ή θα επιλέξει διαφορετικό δρόμο από τον περσινό, κρατώντας τον Μιλόγεβιτς μέχρι το φινάλε; Με τους γαλαζοκίτρινους να χάνουν το πρωτάθλημα, μετά την ήττα στη Λεμεσό από τον Απόλλωνα την προτελευταία αγωνιστική.
Την επόμενη αγωνιστική, η ομάδα της Λευκωσίας παίζει με την Πάφο εκτός έδρας. Αλίμονο να βγει κάποιος, ότι η ομάδα του Καρσέδο ασχολείται μόνο με το κύπελλο, μετά το χθεσινό πατατράκ με την Ανόρθωση. Ομάδα που δεν κυνηγά οτιδήποτε, παρα μόνο παίζει για το γόητρο, έχοντας και ένα «τσουβάλι» με οικονομικά προβλήματα…
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 10:43
Οι Ομονοιάτες έμειναν αρκετά ικανοποιημένοι, από το πρώτο επίσημο ματς της ομάδας για τη νέα χρονιά. Από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα…
17/07 @ 08:46
Οκτώ μέρες πριν την ευρωπαική πρεμιέρα, στην Ομόνοια το κλίμα και η διάθεση μέσα στον Λαό, δεν είναι στα καλύτερα δυνατά επίπεδα… Μέχρι και την μετεγγραφή του Σουηδού διεθνούς στόπερ Ελάντερ, η πλειοψηφία του κόσμου, θεωρούσε ότι η διοίκηση το πηγαίνει καλά στην δημιουργία πιο δυνατής ομάδας από την περσινή.
15/07 @ 08:42
Πέρα από τους Άγγλους που είναι βυθισμένοι στην απογοήτευση, επειδή δεν κατάφεραν να το πάρουν σπίτι, ούτε αυτή την φορά, γενικά στην ποδοσφαιρική κοινή γνώμη της Ευρώπης, δεν νομίζουμε να «χαλάστηκαν» πολλοί, από τον… θρίαμβο της ποιότητας και του θεαματικού ποδοσφαίρου!
12/07 @ 10:28
Η είδηση ότι ο Ντορεγκαράϊ βάζει τα κυανόλευκα, λογικά θα προκαλέσει ικανοποίηση στις τάξεις των οπαδών του Απόλλωνα. Πρόκειται για παίχτη που τον γνωρίζουν από την επιτυχυμένη θητεία του στη Νέα Σαλαμίνα…
11/07 @ 08:28
Τα νούμερα που έδωσε ο πρόεδρος του σωματείου Μάριος Αργυρίδης στην χθεσινή συνέλευση, για την μείωση του χρέους κατά 10 και πλέον εκατομμύρια ευρώ τα τελευταία έξι χρόνια, μιλούν από μόνα τους…
07/07 @ 09:37
«Γκατούζο του Μπενίν» τον αποκαλούν κάποιοι στην Γαλλία, τον Σέσσι Ντ’ Αλμέιδα. Τον 28χρονο Γάλλο, με καταγωγή από το Μπενίν, ο οποίος εκτός απρόοπτου θα αποτελέσει την έκτη μετεγγραφή του Απόλλωνα.
BEST OF THEMASPORTS