Η Εθνική μας ομάδα Γυναικών την Παρασκευή 5 Απριλίου στο Στάδιο Εθνικός Άχνας, θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη της Λευκορωσίας για την πρεμιέρα της προκριματικής φάσης του UEFA Women's EURO 2025.
«Σίγουρα η κάθε αρχή μιας νέας διοργάνωσης είναι δύσκολη. Στοχεύουμε στη νίκη, γνωρίζουμε τις δυσκολίες, όμως είναι πρόκληση για την ομάδα μας» αναφέρει μεταξύ άλλων ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Στέφανος Βοσκαρίδης.
Δείτε στο πιο κάτω video αναλυτικά τις δηλώσεις του
Με προπόνηση στο M. Meskhi II Stadium ολοκληρώθηκε σήμερα η προετοιμασία της Εθνικής μας ομάδας Γυναικών ενόψει του αγώνα της Τρίτης με αντίπαλο τη Λευκορωσία.
Με έξι ομάδες που θα αγωνιστούν σε Πρωτάθλημα με τέσσερις γύρους σε 20 συνολικά αγωνιστικές θα διεξαχθεί το Πρωτάθλημα Γυναικών αγωνιστικής περιόδου 2024 - 2025.
Οι αντίπαλοι της Εθνικής Νεανίδων στη νέα διοργάνωση
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση της πρώτης φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων Κ-19 περιόδου 2024 - 2025.