Η ηγεσία του ΚΟΑ τίμησε την «Ημέρα του Τένις» με την παρουσία της στην ετήσια τελετή βραβεύσεων των κορυφαίων αντισφαιριστών και αντισφαιριστριών του 2023, την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Πρόεδρος του Οργανισμού Γιάννης Ιωάννου, ο οποίος εκπροσώπησε την ΥΠΑΝ Αθηνά Μιχαηλίδου, καθώς επίσης η Αντιπρόεδρος του ΚΟΑ Κάλλη Χατζηιωσήφ και το μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου Άλκης Γαλατόπουλος.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Στον χαιρετισμό που απηύθυνε εκ μέρους της ΥΠΑΝ ο Γιάννης Ιωάννου σημείωσε ότι «η Πολιτεία αναγνωρίζει την υψηλή προσπάθεια όλων σας και στέκεται σταθερά και αδιάλειπτα στο πλευρό σας. Πέραν της οικονομικής και της πολύπλευρης γενικότερα στήριξης που παρέχεται από τον Κυπριακό Οργανισμό Αθλητισμού, η Πολιτεία επιδιώκει την ενίσχυση με κάθε δυνατό τρόπο της δικής σας δραστηριότητας, ώστε να έχετε στη διάθεσή σας όλα εκείνα τα εφόδια που χρειάζεστε για να μπορείτε απερίσπαστοι να επικεντρώνεστε στους υψηλούς στόχους σας».
Από την πλευρά της στο χαιρετισμό που απηύθυνε εκπροσωπώντας τον ΚΟΑ, η Κάλλη Χατζηιωσήφ συνεχάρη τους βραβευθέντες και την ηγεσία της ΟΑΚ, τονίζοντας ότι «το όραμα και η ορθολογιστική χρηστή διοίκηση της Ομοσπονδίας, η πολύπλευρη στήριξη των αθλητών και η καλλιέργεια του αθλήματος σε σωστές βάσεις, κατάφεραν η αντισφαίριση από ελιτίστικο άθλημα των ολίγων να επεκταθεί σε όλα τα στρώματα της κοινωνίας». Στάθηκε, δε, στη στήριξη του Οργανισμού προς τους αθλητές και τις αθλήτριες μέσω των χορηγιών και των Σχεδιασμών του ΚΟΑ.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
06/07 @ 16:47
Η ΑΕΚ Λάρνακας στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι επί ολλανδικού εδάφους ηττήθηκε 3-2 από την Σερκλ Μπριζ
05/07 @ 15:50
Ο Έντι Ταβάρες (32 χρονών, 2.21 μέτρα) ανανέωσε και επισήμως το συμβόλαιό του για 5 χρόνια με την Ρεάλ, υπογράφοντας ένα από τα μεγαλύτερα συμβόλαια στην Ευρώπη. Διαβάστε τις λεπτομέρειες.
04/07 @ 10:43
Το όνομα του Λούκας Βιγιαφάνιες προστέθηκε στους ποδοσφαιριστές που προτάθηκαν στην Ομόνοια.
20/07 @ 19:29
Η Ένωση πέτυχε φλέβα χρυσού.
06/07 @ 22:58
Μαύρο γυαλί ηλίου στο πρόσωπο, με πλευρικό κάλυμμα. Να μη φαίνονται από καμία γωνία τα μάτια του. Σοβαρός-σοβαρός, σχεδόν παράταιρος μέσα στο γενικό ξεφάντωμα κόσμου και αθλητών.
04/07 @ 10:13
Όταν ήμασταν παιδιά, τα παιχνίδια που παίζαμε στις γειτονιές ήταν αθλητικά και μόνο.
BEST OF THEMASPORTS