Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και στο τρίτο δωδεκάλεπτο ψαλιδίζοντας την διαφορά στους πέντε πόντους (83-88), όμως οι Σίξερς... ξέσπασαν στην τέταρτη περίοδο και με επί μέρους 24-33 έφυγαν αλώβητοι από την έδρα των Κλίπερς.
Ο Τομπάιας Χάρις με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ για τους Κλίπερς ξεχώρισε ο Τζέιμς Χάρντεν, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 14 ασίστ.
Sdna.gr