Η Στέλλα Χριστοδούλου είναι μια από τους ζωντανούς θρύλους του Ολυμπιακού, με τον ερασιτέχνη να τιμά την Ελληνίδα βολεϊμπολίστρια στο ματς του "Μελίνα Μερκούρη" κόντρα στον ΑΟ Θήρας.
Η διοίκηση του ερασιτέχνη Ολυμπιακού τίμησε στη Στέλλα Χριστοδούλου για την πολυετή προσφορά της στον σύλλογο στο ματς με τον ΑΟ Θήρας για την τελευταία αγωνιστική της Volley League γυναικών.
Η Ελληνίδα πασαδόρος αποτελεί την πιο εμβληματική βολεϊμπολίστρια που έχει φορέσει τη φανέλα των Πειραιωτών, καθώς σε 12 χρόνια (2011-2023) κατάφερε να κατακτήσει οκτώ πρωταθλήματα Ελλάδας, ισάριθμα Κύπελλα και ένα ευρωπαϊκό τίτλο (CEV Challenge Cup).
Τα αναμνηστικά που έδωσε η διοίκηση του ερασιτέχνη Ολυμπιακού στη Στέλλα Χριστοδούλου για την πολυετή προσφορά της INTIME SPORTS
Έτσι, στην πρώτη της παρουσία στο "Μελίνα Μερκούρη" αγωνιζόμενη με άλλη ομάδα, ο Ολυμπιακός την τίμησε προσφέροντάς της μία ανθοδέσμη, μια κορνίζα με τα επιτεύγματά της με τα "ερυθρόλευκα" και ένα αναμνηστικό βραβείο με το έμβλημα του συλλόγου.
Tους αντιπάλους τους στον Α Γύρο του Champions League Ανδρών έμαθε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στην κλήρωση που έγινε το μεσημέρι στα γραφεία της CEV στο Λουξεμβούργο οι ‘πράσινοι’ εφόσον καταλάβουν μια εκ των δυο πρώτων θέσεων στον προκριματικό Όμιλο της Λετονίας τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα αγωνιστούν είτε με τον Ερυθρό Αστέρα Βελιγραδίου, είτε με την Volley Shonenwerd Ελβετίας.
Σοκ είχε προκαλέσει η είδηση του θανάτου του Βαγγέλη Κουτσουλέα στις 17 Ιουλίου 2022, ενός αθλητή και ενός προπονητή που είχε συνδέσει το όνομά του με το βόλεϊ στη Μεσσηνία.
Το σωματείο Ροτσίδης Μάμμαρι ανακοινώνει τη συνεργασία του με το σωματείο ΑΠΟΕΛ στο τμήμα Πετόσφαιρα στην επαρχία Λευκωσίας, με απώτερο στόχο την ανάπτυξη και ενδυνάμωση του τμήματος.
Το… (εδώ κι ένα μήνα) πρέσινγκ του Παναθηναϊκού απέδωσε καρπούς, καθώς ντύνει ξανά στα «πράσινα» τη Μανωλίνα Κωνσταντίνου και γεμίζει με ποιότητα, ελληνικό στοιχείο και εμπειρία τις θέσεις των ακραίων.