Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Μπορεί λίγοι να το κατάλαβαν, ωστόσο, στο εν λόγω παιχνίδι διεκόπη ένα τρομερό σερί 17 χρόνων που κρατούσε από το... μακρινό 2007!
Συγκεκριμένα, για πρώτη φορά μετά από το 2007, το Νο.7 της εθνικής ομάδας της Πορτογαλίας φορέθηκε από άλλον παίκτη και όχι από τον Κριστιάνο Ρονάλντο!
Με τον 39χρονο σούπερ σταρ να είναι εκτός αποστολής, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και νυν της Μπράγκα, Μπρούμα, εκμεταλλεύτηκε την... απουσία του «CR7», παίρνοντας εκείνος της φανέλα με το «7» στην πλάτη!
Sport-fm.gr