Η Ελλάδα νίκησε με 5-0 την Καζακστάν και έφυγε για τελικό κόντρα στην Γεωργία.

Το LIVE:

Τέλος αγώνα

86' ΓΚΟΟΟΛ για την Ελλάδα και 5-0. Ο Τσιμίκας εκτέλεσε το κόρνερ και από παίκτη του Καζακστάν η μπάλα πήγε στα δίχτυα.

80' Τεράστια επέμβαση από τον Σάτσκι σε κεφαλιά του Μαυροπάνου. Δεν μετρά η φάση, σε θέση οφσαιντ ο Έλληνας αμυντικός.

67' Ο Ζουέφ στη θέση του Τσεσνόκοφ.

67΄ Ο Ρότα στη θέση του Μπάλντοκ.

63' Κωνσταντέλιας αντί του Ιωαννίδη.

63'  Ο Γιακουμάκης αντί του Πέλκα για την Ελλάδα.

58' Μακρινό σουτ του Οζάροφ, πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου η μπάλα.

51' Διπλή ευκαιρία για την Ελλάδα. Αρχικά το σουτ του Μάνταλου απομακρύνθηκε από την άμυνα του Καζακστάν, ενώ στην συνέχεια ο Μπακασέτας έκανε το σουτ και μάζεψε ο Σάτσκι.

46' Οράζοφ και Ταπάλοφ αντί Αστάνοφ και Καΐροφ για το Καζακστάν.

46' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ρέτσος αντί Χατζηδιάκου.
Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου

40' ΓΚΟΟΛ για την Ελλάδα και 4-0. Ο Τσιμίκας έκανε την σέντρα και ο Κουρμπέλης με άψογη κεφαλιά, έστειλε την μπάλα για 4η φορά στον αγώνα, στα δίχτυα του Σάτσκι.

37' ΓΚΟΟΟΛ για την Ελλάδα και 3-0. Σέντρα του Μασούρα στον Ιωάννιδη, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

23' ΔΟΚΑΡΙ για το Καζακστάν. Λάθος στην άμυνα της Ελλάδας, έκλεψαν του Καζακστάν και ο Τσεκνόκοβ έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Χατζηδιάκο, να κτυπάει στο δοκάρι και να πηγαίνει σε κόρνερ.

17' Καλή ευκαιρία για την Ελλάδα, ο Μαυροπάνος έκανε την κεφαλιά από καλό σημείο αλλά δεν βρήκε στόχο.

15' ΓΚΟΟΟΛ για την Ελλάδα και 2-0. Σέντρα του Μασούρα από δεξιά, ο Πέλκας ανενόχλητος σε πολύ καλό σημείο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά ψαράκι.

9' ΓΚΟΟOOOOOΛ για την Ελλάδα και 1-0. Ο Μπακασέτας ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ.

7' Πέναλτι για την Ελλάδα. Για μαρκάρισμα του Καΐροφ στον Πέλκα.

1' Πρώτη τελική στον αγώνα είναι για την Ελλάδα. Ο Τσιμίκας δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε έξω.

Ενδεκάδες:

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας, Μπακασέτας, Κουρμπέλης, Μάνταλος, Μασούρας, Πέλκας, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Διούδης, Τζαβέλλας, Μπουχαλάκης, Παυλίδης, Ρέτσος, Ρότα, Χατζηγιοβάνης, Κωνσταντέλιας, Γιακουμάκης, Τζόλης.

Καζακστάν: Σάτσκι, Καΐροφ, Μπίστροφ, Μαρότσκιν, Γερλάνοφ, Βορογκόφσκι, Τσεσνόκοφ, Μπεϊσεμπέκοφ, Ζαϊντουντίνοφ, Αστάνοφ, Σαμορόντοφ.

Στον πάγκο: Σαϊζάντα, Ουστιμένκο, Μάλι, Ασρανκούλοφ, Κουάτ, Σαντιμπέκοφ, Ταγκιμπέργκεν, Βαλιούλιν, Ταπάλοφ, Αϊμπέτοφ, Ζουέφ, Οράζοφ.