Έφυγε πρόσφατα από τη ζωή ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Πανίκος Μούσκος.
Ο Μούσκος γεννήθηκε το 1948 και άρχισε την καριέρα του από τον Ερμή Αραδίππου. Ακολούθως, πήγε για σπουδές στην Πολωνία και έπαιξε εκεί ποδόσφαιρο.
Με την επιστροφή του στην Κύπρο αγωνίστηκε στην αγαπημένη του ΟΜΟΝΟΙΑ από το 1970 μέχρι το 1974, όπου πανηγύρισε δύο πρωταθλήματα και δύο κύπελλα, τις σεζόν 1971-72 και 1973-74. Μάλιστα, αποτέλεσε μέλος της ομάδας που αγωνίστηκε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α’ Εθνικής τη σεζόν 1972-1973.
Οι αλλαγές του Νταμπράουσκας έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην σωστή αντίδραση της Ομόνοιας μετά την ισοφάριση της Τορπέντο και ο Εβάντρο ξεχώρισε ξανά ως αλλαγή.
Οι τελευταίες πληροφορίες, λένε ότι είναι κοντά στην Ομόνοια ο Ισραηλινός Ατζιλί. Τις τελευταίες ώρες ακούγεται και το όνομα του Σέρχιο Αραούχο, του Αργεντινού παιχταρά, που έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΚ…