Ένα από τα bloopers της χρονιάς μας χάρισε ο τερματοφύλακας του Μόντρεαλ, Τζόναθαν Σιρουάζ, που δέχτηκε ένα ασύλληπτο γκολ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων στο Σικάγο.

Ακόμα προσπαθούν να καταλάβουν στο Μόντρεαλ πώς έχασαν 4-3 στο Σικάγο...

Οι Καναδοί βρίσκονταν μπροστά με 3-1 ενάντια στην τοπική ομάδα αλλά έμειναν με δέκα πάικτες στο 82' και εν συνεχεία είδαν τη Φάιαρ πρώτα να μειώνει με τον Γκουτιέρες (84' πέν.), εν συνεχεία να ισοφαρίζει με τον Κάιπερς (90+5') και εντέλει να φτάνει σε μία απίθανη νίκη χάρη σε τρομερό λάθος του τερματοφύλακα του Μόντρεαλ, Τζόναθαν Σιρουάζ, στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Ακόστα έκανε σέντρα-σουτ πίσω από το κέντρο, η μπάλα πήρε μυθικά φάλτσα λόγω και του αέρα και εντέλει... ζωντάνεψε στα χέρια του γκολκίπερ του Μόντρεαλ, καταλήγοντας στα δίχτυα για την ολική ανατροπή.

«Γι' αυτό τη λένε πόλη των ανέμων», η λεζάντα του MLS για το Σικάγο...