Σε ένα ανοικτό αγώνα χωρίς σκοπιμότητες η Robo Markets ΑΕΛ κέρδισε στην ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με 2-3 σετ σε 2 ώρες σε αγώνα που έριξε την αυλαία στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Α' Κατηγορίας Γυναικών ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Ο ΑΠΟΛΛΩΝ τερμάτισε στη 2η θέση με 35 βαθμούς και η Robo Marlets ΑΕΛ στη 4η με 32. Το ντέρμπι της Λεμεσού είδαν 110 θεατές την Παρασκευή.
Ο ΑΠΟΛΛΩΝ επικράτησε 25-20 στο πρώτο σετ έχοντας σταθερό προβάδισμα 11-16.σε 24΄. Η Robo Markets ΑΕΛ κερδίζοντας 17-25 σε 23’ αφού προηγήθηκε 14-22 και έφερε το ντέρμπι στα ίσια.
Οι γαλάζιες κέρδισαν το τρίτο σετ 25-15 σε 21΄και προηγήθηκε εκ νέου 2-1 σετ. Στο τέταρτο σετ έγινε κλειστό ματς με την Robo Markets ΑΕΛ να εξασφαλίζει το σετ με 22-25 και να ισοφαρίζει σε 2-2.
Τα πάντα κρίθηκαν στο τάι -μπρέικ με την Robo Markets ΑΕΛ να παίρνει τη νίκη με 14-16 σε 17’ παίρνοντας τη νίκη με 2-3 σετ.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Milanova, Kyrychenko, Λάμπρου, Χριστοφόρου, Γεωργίου, Ιορδάνους - Λίμπερο 1: Δαϋίδ, Λίμπερο 2: Ζακχαίου - Aλλαγές: Da Silva, Chkatarasvilli, Κωνσταντοπούλου, Φώτη, Παπαστυλιανού.
Robo Markets ΑΕΛ (J.PAYAN): Θεοφίλου, Simonia, Cvlovic, Πεχλιβάνη, Σπύρου, Tai - Λίμπερο 1: Κοκκή - Λίμπερο 2:Παλιομυλίτη - Αλλαγές: Morreira, Μιχαήλ.
Από ιστοσελίδα Κ.Ο.ΠΕ.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
16/07 @ 17:00
Tους αντιπάλους τους στον Α Γύρο του Champions League Ανδρών έμαθε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στην κλήρωση που έγινε το μεσημέρι στα γραφεία της CEV στο Λουξεμβούργο οι ‘πράσινοι’ εφόσον καταλάβουν μια εκ των δυο πρώτων θέσεων στον προκριματικό Όμιλο της Λετονίας τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα αγωνιστούν είτε με τον Ερυθρό Αστέρα Βελιγραδίου, είτε με την Volley Shonenwerd Ελβετίας.
17/07 @ 14:16
Σοκ είχε προκαλέσει η είδηση του θανάτου του Βαγγέλη Κουτσουλέα στις 17 Ιουλίου 2022, ενός αθλητή και ενός προπονητή που είχε συνδέσει το όνομά του με το βόλεϊ στη Μεσσηνία.
17/06 @ 20:17
Στις 17 Ιουνίου 2022 έφυγε από τη ζωή ο Ρόκις της Νέας Σαλαμίνας
07/06 @ 09:59
Το σωματείο Ροτσίδης Μάμμαρι ανακοινώνει τη συνεργασία του με το σωματείο ΑΠΟΕΛ στο τμήμα Πετόσφαιρα στην επαρχία Λευκωσίας, με απώτερο στόχο την ανάπτυξη και ενδυνάμωση του τμήματος.
05/06 @ 12:20
Ανακοίνωσε τον νέο του προπονητή ο Παφιακός
29/05 @ 20:38
Το… (εδώ κι ένα μήνα) πρέσινγκ του Παναθηναϊκού απέδωσε καρπούς, καθώς ντύνει ξανά στα «πράσινα» τη Μανωλίνα Κωνσταντίνου και γεμίζει με ποιότητα, ελληνικό στοιχείο και εμπειρία τις θέσεις των ακραίων.
BEST OF THEMASPORTS