ΑΕΛ και Δόξα έμειναν στο 0-0 στο στάδιο «Αλφαμέγα» για την 5η αγωνιστική των πλέι-άουτ του Β' γκρουπ, αποτέλεσμα που αφήνει ικανοποιημένη την ομάδα της Κατωκοπιάς, αφού ανέβηκε στους 22 πόντους και διατήρησε την απόσταση των έξι βαθμών από την Καρμιώτισσα.

Από την άλλη, η Λεμεσιανή ομάδα ανέβηκε στους 39 πόντους και βρίσκεται μόνη στη 2η θέση του Β' Ομίλου, στο -4 από τον Απόλλωνα που βρίσκεται στην κορυφή.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ είχε την κατοχή της μπάλας και έλεγχε το ρυθμό, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει στις 1-2 καλές φάσεις που δημιούργησε, ενώ είχε και αρκετά άστοχα σουτ. Από την άλλη, η ομάδα της Κατωκοπιάς έδωσε χώρο στους γηπεδούχους και προσπάθησε να κτυπήσει στην κόντρα και θα μπορούσε να σκοράρει τουλάχιστον ένα γκολ στις 3-4 πολύ καλές ευκαιρίες που εφτιαξε με μακρινά σουτ!

Στην επανάληψη, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, αφού η ΑΕΛ συνέχισε να έχει την κατοχή μπάλας και να ελέγχει το ματς, αλλά δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στις φάσεις που δημιούργησε, απέναντι σε μία Δόξα που με εξαίρεση το πρώτο πεντάλεπτο, περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και προσπαθούσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, για να πάρει τουλάχιστον τον ένα βαθμό, ο οποίος μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος στη μάχη που δίνει για αποφυγή του υποβιβασμού.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90΄+4΄ Άστοχη κεφαλιά από τον Πούριτς, μετά από εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη.

90΄ Κίτρινη και στον Πούριτς για φάουλ!

89΄ Κίτρινη και στον Μεντόζα.

88΄ Κίτρινη στον Αλσέους για φάουλ.

85΄ Κίτρινη στον Τρούγιτς για διαμαρτυρίες.

85΄ Κίτρινη στον Παπαφώτη για φάουλ στον Τρούγιτς.

78΄ Σουτ του Τζάλμα εκτός περιοχής, διώχνει την μπάλα ο Αντωνίου.

77΄ Κίτρινη στον Τζάλμα.

73΄ Πλασέ του Μορέιρα, σε ετοιμότητα ο Αντωνίου.

72΄ Σουτ από τον Κα εντός περιοχής, αποκρούει ο Αντωνίου.

60΄ Σέντρα του Μορέιρα, ο Μακρής από κοντά, δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

55΄ Κεφαλιά του Μακρή, μπλοκάρει ο Αντωνίου.

48΄ Σουτ του Τρούγιτς από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

47΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, μπλοκάρει ο Ανέστη.

45΄ Τρομερό σουτ από τον Προβυδάκη, εξαιρετική απόκρουση από τον Ανέστη!

40΄ Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Μακρή, ο οποίος με κεφαλιά από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση, δεν μπόρεσε να σκοράρει!

34΄ «Κανονιά» από τον Βαγγέλη Κυριάκου, εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ από τον Ανέστη!

26΄ Σουτ του Μορέιρα εντός περιοχής, αποκρούει ο Αντωνίου.