Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ανάμεσα σε άλλα είπε:
«Μετά και το αποτέλεσμα στην Πάφο, ο κόσμος της Νέας Σαλαμίνας θα είναι περισσότερος απόψε. Θα ήταν πιο ανήσυχος αν χάναμε εκεί».
Για το αν θα πάει γήπεδο: «Εγώ με αυτά όλα που συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο, βλέπω πλέον τα παιχνίδια από την τηλεόραση. Δεν μπορώ να πηγαίνω εκεί και να νιώθω πως με κοροϊδεύουν. Αναφέρομαι στο περιβάλλον. Δεν γίνεται οι ακαδημίες να μην αξιοποιούν τα ταλέντα και αυτά να χάνονται. Από την ΚΟΠ έρχονται μόνο για να εισπράξουν τα τέλη. Αν εκμεταλλευτούμε το ταλέντο που υπάρχει στις ακαδημίες, μπορούμε να κάνουμε το ποδόσφαιρο που θέλουμε να βλέπουμε. Φταίνε οι ατζέντηδες, οι προμήθειες και όλα αυτά. Δεν γίνεται να υπάρχουν ομάδες που δεν χρησιμοποιούν Κύπριο παίκτη. Είναι κρίμα η νέα γενιά. Τα σημερινά ταλέντα είναι 100 φορές καλύτερα απ' ότι ήμασταν εμείς, αλλά δεν παίρνουν ευκαιρίες».