Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Τα κυριότερα σημεία:
«Θέλαμε πολύ να το κερδίσουμε. Παίζαμε με μια ομάδα που μπορεί να ήταν και στο α' γκρουπ. Ατυχήσαμε στη φάση του πέναλτι. Θα ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Ήρθε η απογοήτεση, φυσιολογικά. Δεν τα παρατήσαμε. Ανεβάσαμε απόδοση, προηγηθήκαμε αλλά σε μια άτυχη στιγμή ήρθε η ισοφάριση. Στο τέλος προσπαθήσαμε να μη χάσουμε. Ήταν σημαντικό».
«Σίγουρα μπορεί να είναι ένα μικρό βήμα, αλλά είναι βήμα μπροστά. Υπάρχουν άλλα 13 παιχνίδια. Υπάρχουν ομάδες στο γκρουπ που είναι μεγαλύτερης δυναμικότητας αλλά πρέπει να πάρουμε βαθμούς και από αυτές τις ομάδες. Μας ευχαριστεί ο ένας βαθμός, χωρίς να είμαι ικανοποιημένος όμως».