Με τρεις αναμετρήσεις ξεκίνησε η πρεμιέρα της β' φάσης του πρωταθλήματος.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Ο Εθνικός νίκησε 2-1 (Καμπρέρα 28', Λίπσκι 47' / Θεοδώρου 3') την Καρμιώτισσα, με τον ίδιο... τρόπο (ανατροπή σκορ) η ΑΕΛ νίκησε 2-1 την ΑΕΖ (Μπάστο 77', Θεμιστοκλέους 81'/ Χατζηβασίλης 19'), ενώ στο «Αμμόχωστος» η Νέα Σαλαμίνα και ο Οθέλλος συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1 (Κουζμάνοβιτς 70'/Σαγκαρέ 57').
 
 
ΠΡΕΜΙΕΡΑ Β' ΦΑΣΗΣ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 25.02.2024
16:00 Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ
19:00 Άρης – Ομόνοια
19:00 Πάφος – με ΑΕΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 24.02.2024
16:30 Εθνικός – Καρμιώτισσα 2-1
18:00 ΑΕΛ – ΑΕΖ 2-1
19:00 Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 1-1
Δευτέρα 26.02.2024
19:00 Απόλλωνας-Δόξα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΑΠΟΕΛ 59
2.AΡΗΣ 56
3.AΕΚ 52
4.ΠΑΦΟΣ 50
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 49 
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 47
7.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 38
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 37
9.ΑΕΛ 33
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 29
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 20
12.ΑΕΖ 16
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 16
14.ΔΟΞΑ 12 

 
2η αγωνιστική / Α' όμιλος
Κυριακή 03.03.2024
17:00 ΑΠΟΕΛ - Πάφος FC
Δευτέρα 04.03.2024
18:00 ΑΕΚ - Άρης
20:30 Ομόνοια - Ανόρθωση

2η αγωνιστική / Β' όμιλος
Σάββατο 02.03.2024
18:00 Δόξα Κατωκοπιάς - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
19:00 Οθέλλος Αθηαίνου - ΑΕΛ
Κυριακή 03.03.2024
19:00 ΑΕΖ - Εθνικός Άχνας
Δευτέρα 04.03.2024
19:00 Απόλλων - Νέα Σαλαμίνα

3η αγωνιστική / Β' όμιλος (εμβόλιμη)
Τετάρτη 06.03.2024
19:00 Εθνικός Άχνας - Οθέλλος Αθηαίνου
19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΖ
Πέμπτη 07.03.2024
19:00 Νέα Σαλαμίνα - Δόξα Κατωκοπιάς
Παρασκευή 08.03.2024
19:00 ΑΕΛ - Απόλλων

3η αγωνιστική / Α' όμιλος
Σάββατο 09.03.2024
17:00 Ομόνοια - ΑΕΚ
Κυριακή 10.03.2024
17:00 Ανόρθωση - Πάφος FC
19:00 Άρης - ΑΠΟΕΛ

4η αγωνιστική / Β' όμιλος
Κυριακή 10.03.2024

19:00 Οθέλλος Αθηαίνου - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Δευτέρα 11.03.2024
17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - ΑΕΖ
19:00 Απόλλων - Εθνικός Άχνας
19:30 Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ

4η αγωνιστική / Α' όμιλος
Σάββατο 16.03.2024

16:00 ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια
19:00 Πάφος FC - Άρης
Κυριακή 17.03.2024
17:00 Ανόρθωση - ΑΕΚ

5η αγωνιστική / Β' όμιλος
Παρασκευή 15.03.2024

19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Απόλλων
19:00 ΑΕΛ - Δόξα Κατωκοπιάς
Σάββατο 16.03.2024
19:00 ΑΕΖ - Οθέλλος Αθηαίνου
Κυριακή 17.03.2024
19:00 Εθνικός Άχνας - Νέα Σαλαμίνα

Θα ακολουθήσει διακοπή με τις διεθνείς ημερομηνίες της FIFA λόγω υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων και το Πρωτάθλημα θα επαναρχίσει τέλη Μαρτίου.
 
ΠΛΕΪ ΟΦ
Ά Όμιλος
1η αγωνιστική Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ, Άρης-Ομόνοια, Πάφος-ΑΕΚ
2η αγωνιστική Ομόνοια-Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ-Πάφος ΑΕΚ-Άρης,
3η αγωνιστική Ανόρθωση-Πάφος, Άρης-ΑΠΟΕΛ, Ομόνοια-ΑΕΚ
4η αγωνιστική ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια, Πάφος-Άρης, Ανόρθωση-ΑΕΚ
5η αγωνιστική ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ, Άρης-Ανόρθωση, Ομόνοια-Πάφος
6η αγωνιστική ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση, Ομόνοια-Άρης, ΑΕΚ-Πάφος
7η αγωνιστική Ανόρθωση-Ομόνοια, Πάφος-ΑΠΟΕΛ, Άρης-ΑΕΚ
8η αγωνιστική Πάφος-Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ-Άρης, ΑΕΚ-Ομόνοια
9η αγωνιστική Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ, Άρης-Πάφος ΑΕΚ-Ανόρθωση
10η αγωνιστική ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ Ανόρθωση-Άρης, Πάφος-Ομόνοια
Β΄ Όμιλος
1η αγωνιστική: Απόλλωνας-Δόξα, Νέα Σαλαμίνα-Οθελλος, ΑΕΛ-ΑΕΖ, Εθνικός-Καρμιώτισσα
2η αγωνιστική: Δόξα-Καρμιώτισσα, ΑΕΖ-Εθνικός, Οθελλος-ΑΕΛ, Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα
3η αγωνιστική: Νέα Σαλαμίνα-Δόξα, ΑΕΛ-Απόλλωνας, Εθνικός-Οθελλος, Καρμιώτισσα-ΑΕΖ
4η αγωνιστική: Δόξα-ΑΕΖ, Οθελλος-Καρμιώτισσα, Απόλλωνας-Εθνικός, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ
5η αγωνιστική: ΑΕΛ-Δόξα, Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα Καρμιώτισσα-Απόλλωνας, ΑΕΖ-Οθελλος
6η αγωνιστική: Δόξα-Οθελλος, Απόλλωνας-ΑΕΖ, Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα, ΑΕΛ-Εθνικός
7η αγωνιστική: Εθνικός-Δόξα, Καρμιώτισσα-ΑΕΛ, ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα Οθελλος-Απόλλωνας
8η αγωνιστική: Δόξα-Απόλλωνας, Οθελλος-Νέα Σαλαμίνα ΑΕΖ-ΑΕΛ, Καρμιώτισσα-Εθνικός
9η αγωνιστική: Καρμιώτισσα-Δόξα, Εθνικός-ΑΕΖ, ΑΕΛ-Οθελλος, Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας
10η αγωνιστική: Δόξα-Νέα Σαλαμίνα Απόλλωνας-ΑΕΛ, ΑΕΖ-Καρμιώτισσα, Οθελλος-Εθνικός
11η αγωνιστική: ΑΕΖ-Δόξα, Καρμιώτισσα-Οθελλος, Εθνικός-Απόλλωνας, ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα
12η αγωνιστική: Δόξα-ΑΕΛ, Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός, Απόλλωνας-Καρμιώτισσα, Οθελλος-ΑΕΖ
13η αγωνιστική: Οθελλος-Δόξα, ΑΕΖ-Απόλλωνας, Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα, Εθνικός-ΑΕΛ
14η αγωνιστική: Δόξα-Εθνικός, ΑΕΛ-Καρμιώτισσα, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ, Απόλλωνας-Οθελλος
 
Ά Όμιλος
1η αγωνιστική:
Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ
Άρης-Ομόνοια
Πάφος-ΑΕΚ
2η αγωνιστική:
Κυριακή 03.03.2024
17:00 ΑΠΟΕΛ - Πάφος FC
Δευτέρα 04.03.2024
18:00 ΑΕΚ - Άρης
20:30 Ομόνοια - Ανόρθωση
3η αγωνιστική:
Σάββατο 09.03.2024
17:00 Ομόνοια - ΑΕΚ
Κυριακή 10.03.2024
17:00 Ανόρθωση - Πάφος FC
19:00 Άρης - ΑΠΟΕΛ
4η αγωνιστική:
Σάββατο 16.03.2024
16:00 ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια
19:00 Πάφος FC - Άρης
Κυριακή 17.03.2024
17:00 Ανόρθωση - ΑΕΚ
5η αγωνιστική:
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ
Άρης-Ανόρθωση
Ομόνοια-Πάφος
6η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση
Ομόνοια-Άρης
ΑΕΚ-Πάφος
7η αγωνιστική:
Ανόρθωση-Ομόνοια
Πάφος-ΑΠΟΕΛ
Άρης-ΑΕΚ
8η αγωνιστική:
Πάφος-Ανόρθωση
ΑΠΟΕΛ-Άρης
ΑΕΚ-Ομόνοια
9η αγωνιστική:
Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ
Άρης-Πάφος
ΑΕΚ-Ανόρθωση
10η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ
Ανόρθωση-Άρης
Πάφος-Ομόνοια


Β΄ Όμιλος
1η αγωνιστική:
Απόλλωνας-Δόξα
Νέα Σαλαμίνα-Οθελλος
ΑΕΛ-ΑΕΖ
Εθνικός-Καρμιώτισσα
2η αγωνιστική:
Σάββατο 02.03.2024
18:00 Δόξα Κατωκοπιάς - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
19:00 Οθέλλος Αθηαίνου - ΑΕΛ
Κυριακή 03.03.2024
19:00 ΑΕΖ - Εθνικός Άχνας
Δευτέρα 04.03.2024
19:00 Απόλλων - Νέα Σαλαμίνα
3η αγωνιστική: (εμβόλιμη)
Τετάρτη 06.03.2024
19:00 Εθνικός Άχνας - Οθέλλος Αθηαίνου
19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΖ
Πέμπτη 07.03.2024
19:00 Νέα Σαλαμίνα - Δόξα Κατωκοπιάς
Παρασκευή 08.03.2024
19:00 ΑΕΛ - Απόλλων
4η αγωνιστική:
Κυριακή 10.03.2024
19:00 Οθέλλος Αθηαίνου - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Δευτέρα 11.03.2024
17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - ΑΕΖ
19:00 Απόλλων - Εθνικός Άχνας
19:30 Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ
5η αγωνιστική:
Παρασκευή 15.03.2024
19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Απόλλων
19:00 ΑΕΛ - Δόξα Κατωκοπιάς
Σάββατο 16.03.2024
19:00 ΑΕΖ - Οθέλλος Αθηαίνου
Κυριακή 17.03.2024
19:00 Εθνικός Άχνας - Νέα Σαλαμίνα
6η αγωνιστική:
Δόξα-Οθελλος
Απόλλωνας-ΑΕΖ
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα
ΑΕΛ-Εθνικός
7η αγωνιστική:
Εθνικός-Δόξα
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα
Οθελλος-Απόλλωνας
8η αγωνιστική:
Δόξα-Απόλλωνας
Οθελλος-Νέα Σαλαμίνα
ΑΕΖ-ΑΕΛ
Καρμιώτισσα-Εθνικός
9η αγωνιστική:
Καρμιώτισσα-Δόξα
Εθνικός-ΑΕΖ
ΑΕΛ-Οθελλος
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας
10η αγωνιστική:
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα
Απόλλωνας-ΑΕΛ
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα
Οθελλος-Εθνικός
11η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Δόξα,
Καρμιώτισσα-Οθελλος
Εθνικός-Απόλλωνας
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα
12η αγωνιστική:
Δόξα-ΑΕΛ
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα
Οθελλος-ΑΕΖ
13η αγωνιστική:
Οθελλος-Δόξα
ΑΕΖ-Απόλλωνας
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα
Εθνικός-ΑΕΛ
14η αγωνιστική:
Δόξα-Εθνικός
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ
Απόλλωνας-Οθελλος
Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Στις 17:00 θα αρχίσει ο αγώνας Εθνικός - Απόλλων (23/4)-ThemaSports
16/04 @ 15:42

Στις 17:00 θα αρχίσει ο αγώνας Εθνικός - Απόλλων (23/4)

Ανακοινώνεται ότι εγκρίθηκε κοινό αίτημα των διαγωνιζομένων ομάδων και ο αγώνας Εθνικός Άχνας - Απόλλων θα αρχίσει στις 17:00, αντί στις 19:00 που ήταν αρχικά ορισμένος.

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες-ThemaSports
16/04 @ 14:25

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες. 

«Με δώδεκα ομάδες θα ήταν καλύτερα…»-ThemaSports
16/04 @ 14:12

«Με δώδεκα ομάδες θα ήταν καλύτερα…»

Ο Χρίστος Χαραλάμπους παραχώρησε δηλώσεις στον Super Sport FM 104.0.

Επίσημη η πρώτη παραίτηση διαιτητή-ThemaSports
16/04 @ 12:20

Επίσημη η πρώτη παραίτηση διαιτητή

Ο Αιμίλιος Χριστοφή μετά από σχε΄δον 16 χρόνια παρουσίας του σαν διαιτητής, δηλώνει και επίσημα την παραίτηση του με ανάρτηση στα σόσιαλ μίντια

Αντρέας Γεωργίου: «Η φάση του Βαλακάρι με τον Τομανέ δεν είναι ίδια - Στη φάση με τον Τομανέ δεν υπήρξε σπρώξιμο»-ThemaSports
16/04 @ 10:45

Αντρέας Γεωργίου: «Η φάση του Βαλακάρι με τον Τομανέ δεν είναι ίδια - Στη φάση με τον Τομανέ δεν υπήρξε σπρώξιμο»

Στον ΣΠΟΡ ΦΜ 95.0 μίλησε ο πρώην διαιτητής Αντρέας Γεωργίου, ο οποίος ανέλυσε τις φάσεις από τους αγώνες που πέρασαν το Σαββατοκύριακο.

Απαγορευτικό αποτέλεσμα!-ThemaSports
16/04 @ 10:35

Απαγορευτικό αποτέλεσμα!

ΑΕΚ και Ομόνοια παίζουν μαζί την Κυριακή σε ένα κρίσιμο ντέρμπι

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ