Στο στάδιο «Αλφαμέγα» για να παρακολουθήσει τον αγώνα κυπέλλου Απόλλων-ΑΕΛ, βρίσκεται και ο πρόεδρος των «κυανολεύκων», Νίκος Κίρζης μαζί με τον συνεργάτη του, Σωκράτη Έλληνα. Ο κ. Κίρζης είχε και συνομιλία με τον πρώην προπονητή της ομάδας, Άγγελο Τσολάκη.
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.