Στο στάδιο «Αλφαμέγα» για να παρακολουθήσει τον αγώνα κυπέλλου ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΑΕΛ, βρίσκεται και ο πρώην προπονητής των «κυανολεύκων», Άγγελος Τσολάκης, ο οποίος είχε μία θερμή χειραψία με τον εκπρόσωπο Τύπου, Φανούριο Κωνσταντίνου.
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.