Λίγο πριν η αποστολή του Απόλλωνα φτάσει στο στάδιο «Αλφαμέγα», μερίδα οπαδών των «κυανολεύκων» πλησίασε το λεωφορείο και αποθέωσε τους ποδοσφαιριστές ζητώντας νίκη-πρόκριση επί της ΑΕΛ, με τον Ματιέ Βαλμπουενά να ανεβάζει στόρι στο Instagram.
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.