Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Στην επανάληψη είχε στείλει την μπάλα στα δίχτυ ο Νάρσινγκ, ωστόσο με παρέμβαση του VAR δεν μέτρησε το γκολ, επειδή υπήρχε οφ σάιτ στο ξεκίνημα της φάσης.
Αυτός που τους έσπασε τα νεύρα χθες, ήταν ο διαιτητής Κωνσταντίνος Φωτίου, κυρίως στις φάσεις που δεν έβγαλε απευθείας κόκκινη στον Μελούσο και δεύτερη κίτρινη στον Ζάιρο. Υπήρξαν φάσεις που έγιναν λάθη και σε βάρος των γηπεδούχων, γενικά ήταν σε τραγική βραδιά ο νεαρός ρεφ.
Στη Νέα Σαλαμίνα, είναι ικανοποιημένοι που δεν έχασαν, παρότι δεν σημαίνει κάτι ο βαθμός. Εκείνο που έχει σημασία πλέον, είναι να καταφέρουν να αποκλείσουν την Πάφο, την μεθεπόμενη Τετάρτη στο γήπεδο «Αμμόχωστος» και να προχωρήσουν στα ημιτελικά του κυπέλλου.
Οι παίχτες του Χριστόδουλου Χριστοδούλου, θα πρέπει να βγάλουν πιο δυνατό χαρακτήρα. Είναι δεδομένο ότι θα έχουν περισσότερη πίεση, σε σχέση με το χθεσινό ματς. Είναι σημαντικό να πάνε στους «4» οι ερυθρόλευκοι, για να συντηρήσουν τον στόχο της διάκρισης και να κρατήσουν κοντά τον κόσμο τους.
Στην Β’ φάση του πρωταθλήματος, η Βαρωσιώτικη ομάδα, θα «βγάζει» απλώς την υποχρέωση, όπως και πέρσι. Στα παιχνίδια του «Αμμόχωστος» δεν θα πηγαίνει πολλής κόσμος, λαμβάνοντας υπόψη ότι δεν θα έχουν βαθμολογική σημασία...