Πόλυς ΧαραλάμπουςΜερικές εκατοντάδες οπαδοί του ΑΠΟΕΛ, χωρίς να φοράνε τα κασκόλ και τις φανέλες της ομάδας τους, αποφάσισαν να πάνε να δουν δια ζώσης, στην χθεσινή αναμέτρηση με την Δόξα στην Περιστερώνα.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Κατέκλυσαν την κεντρική κερκίδα του γηπέδου, γεγονός που «έπαιξε» σε όλα τα ΜΜΕ.
Κάποιοι διερωτούνται πως γίνεται, αφού υπάρχει απαγόρευση μετακίνησης φιλοξενούμενων οπαδών, να πηγαίνουν οπαδοί του ΑΠΟΕΛ στην Περιστερώνα.
Εμείς λέμε και τι… έγινε; Από την στιγμή που ήταν σωστή η συμπεριφορά τους, δεν θεωρούμε ότι υπάρχει λόγος να γίνεται μεγάλη συζήτηση.
Κόβοντας το εισιτήριο τους, δεν έγραφε πάνω στο μέτωπο τους, ποια ομάδα υποστηρίζουν.
Ο ίδιος ο πρόεδρος της Δόξας, Κώστας Χριστοδούλου Καραβίδας, θέλησε να αξιοποιήσει το ότι αντιμετώπιζαν εμπορικό αντίπαλο. Με διάφορους τρόπους, φρόντισε να στείλει το μήνυμα προς τους οπαδούς του ΑΠΟΕΛ «ελάτε και σας περιμένουμε».
Μάλιστα στο ημίχρονο, είχε κάμει και ανάρτηση στα Σόσιαλ Μήντια, ότι το εστιατόριο δίπλα από το γήπεδο, θα ήταν ανοικτό μετά την λήξη του αγώνα…
Υ.Γ. Αν υπήρχαν κι άλλα «εμπορικά» ματς στην Περιστερώνα, στη συνέχεια της σεζόν, είμαστε σίγουροι ότι ο «Καραβίδας» θα εφάρμοζε την ίδια τακτική.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 10:43
Οι Ομονοιάτες έμειναν αρκετά ικανοποιημένοι, από το πρώτο επίσημο ματς της ομάδας για τη νέα χρονιά. Από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα…
17/07 @ 08:46
Οκτώ μέρες πριν την ευρωπαική πρεμιέρα, στην Ομόνοια το κλίμα και η διάθεση μέσα στον Λαό, δεν είναι στα καλύτερα δυνατά επίπεδα… Μέχρι και την μετεγγραφή του Σουηδού διεθνούς στόπερ Ελάντερ, η πλειοψηφία του κόσμου, θεωρούσε ότι η διοίκηση το πηγαίνει καλά στην δημιουργία πιο δυνατής ομάδας από την περσινή.
15/07 @ 08:42
Πέρα από τους Άγγλους που είναι βυθισμένοι στην απογοήτευση, επειδή δεν κατάφεραν να το πάρουν σπίτι, ούτε αυτή την φορά, γενικά στην ποδοσφαιρική κοινή γνώμη της Ευρώπης, δεν νομίζουμε να «χαλάστηκαν» πολλοί, από τον… θρίαμβο της ποιότητας και του θεαματικού ποδοσφαίρου!
12/07 @ 10:28
Η είδηση ότι ο Ντορεγκαράϊ βάζει τα κυανόλευκα, λογικά θα προκαλέσει ικανοποίηση στις τάξεις των οπαδών του Απόλλωνα. Πρόκειται για παίχτη που τον γνωρίζουν από την επιτυχυμένη θητεία του στη Νέα Σαλαμίνα…
11/07 @ 08:28
Τα νούμερα που έδωσε ο πρόεδρος του σωματείου Μάριος Αργυρίδης στην χθεσινή συνέλευση, για την μείωση του χρέους κατά 10 και πλέον εκατομμύρια ευρώ τα τελευταία έξι χρόνια, μιλούν από μόνα τους…
07/07 @ 09:37
«Γκατούζο του Μπενίν» τον αποκαλούν κάποιοι στην Γαλλία, τον Σέσσι Ντ’ Αλμέιδα. Τον 28χρονο Γάλλο, με καταγωγή από το Μπενίν, ο οποίος εκτός απρόοπτου θα αποτελέσει την έκτη μετεγγραφή του Απόλλωνα.
BEST OF THEMASPORTS