ην ερχόμενη Τετάρτη 21.2.2024 η Ολυμπιάδα Νεαπόλεως της οποίας προπονητής και παίκτης είναι ο Παύλος Αναστασιάδης, στέφεται και επίσημα πρωταθλήτρια ΟΠΑΠ Β΄ Κατηγορίας ανδρών "Μιχάλης Κρασιάς" 2023-24 και από την ερχόμενη περίοδο 2024-25 θα αγωνίζεται στην Α΄ Κατηγορία ανδρών.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Στις 21.4.2024 η Ολυμπιάδα Νεαπόλεως αγωνίζεται με τον Φοίνικα Πύλας.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στην αίθουσα Νεάπολη - Επιστροφή του Γυμνασίου Ακροπόλεως στη Λευκωσία αφού η επιτροπή πρωταθλημάτων της ΚΟΠΕ ενέκρινε το αίτημα του Φοίνικα Πύλας όπως ο αγώνας διεξαχθεί στην έδρα της πρωταθλήτριας μιας και η αίθουσα της Πύλας δεν ήταν διαθέσιμη.
Την απονομή του τροπαίου και των χρυσών μεταλλίων στην πρωταθλήτρια ομάδα θα κάνει ο Πρόεδρος της ΚΟΠΕ Δρ Κώστας Κωνσταντίνου.
Το ίδιο βράδυ θα κριθεί και η δεύτερη στο πρωτάθλημα την οποία διεκδικούν τρείς ομάδες, ΑΠΟΚ, Lemesos Volleyball και Ολυμπιάς Φρενάρους. Στην δευτεραθλήτρια ομάδα θα δοθεί επίσης τρόπαιο και αργυρά μετάλλια.
Από ιστοσελίδα Κ.Ο.ΠΕ.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
16/07 @ 17:00
Tους αντιπάλους τους στον Α Γύρο του Champions League Ανδρών έμαθε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στην κλήρωση που έγινε το μεσημέρι στα γραφεία της CEV στο Λουξεμβούργο οι ‘πράσινοι’ εφόσον καταλάβουν μια εκ των δυο πρώτων θέσεων στον προκριματικό Όμιλο της Λετονίας τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα αγωνιστούν είτε με τον Ερυθρό Αστέρα Βελιγραδίου, είτε με την Volley Shonenwerd Ελβετίας.
17/07 @ 14:16
Σοκ είχε προκαλέσει η είδηση του θανάτου του Βαγγέλη Κουτσουλέα στις 17 Ιουλίου 2022, ενός αθλητή και ενός προπονητή που είχε συνδέσει το όνομά του με το βόλεϊ στη Μεσσηνία.
17/06 @ 20:17
Στις 17 Ιουνίου 2022 έφυγε από τη ζωή ο Ρόκις της Νέας Σαλαμίνας
07/06 @ 09:59
Το σωματείο Ροτσίδης Μάμμαρι ανακοινώνει τη συνεργασία του με το σωματείο ΑΠΟΕΛ στο τμήμα Πετόσφαιρα στην επαρχία Λευκωσίας, με απώτερο στόχο την ανάπτυξη και ενδυνάμωση του τμήματος.
05/06 @ 12:20
Ανακοίνωσε τον νέο του προπονητή ο Παφιακός
29/05 @ 20:38
Το… (εδώ κι ένα μήνα) πρέσινγκ του Παναθηναϊκού απέδωσε καρπούς, καθώς ντύνει ξανά στα «πράσινα» τη Μανωλίνα Κωνσταντίνου και γεμίζει με ποιότητα, ελληνικό στοιχείο και εμπειρία τις θέσεις των ακραίων.
BEST OF THEMASPORTS