Το ματς των πλέι οφ όπως διαμορφώθηκε με την ολοκλήρωση της α' φάσης του πρωταθλήματος.

Ακολουθήστε μας στο Google news

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΑΠΟΕΛ 59
2.AΡΗΣ 56
3.AΕΚ 52
4.ΠΑΦΟΣ 50
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 49 
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 44*
7.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 38
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 36
9.ΑΕΛ 30
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 26
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 20
12.ΑΕΖ 16*
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 15
14.ΔΟΞΑ 12

22η αγωνιστική ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ
Τετάρτη, 21.02.2024
19:00 ΑΕΖ-Ανόρθωση
ΠΡΕΜΙΕΡΑ Β' ΦΑΣΗΣ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 25.02.2024
16:00 Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ
19:00 Άρης – Ομόνοια
19:00 Πάφος – με ΑΕΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 24.02.2024
16:30 Εθνικός Άχνας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
18:00 ΑΕΛ – ΑΕΖ Ζακακίου
19:00 Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος
Δευτέρα 26.02.2024
19:00 Απόλλωνας-Δόξα

2η αγωνιστική / Α' όμιλος
Κυριακή 03.03.2024
17:00 ΑΠΟΕΛ - Πάφος FC
Δευτέρα 04.03.2024
18:00 ΑΕΚ - Άρης
20:30 Ομόνοια - Ανόρθωση

2η αγωνιστική / Β' όμιλος
Σάββατο 02.03.2024
18:00 Δόξα Κατωκοπιάς - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
19:00 Οθέλλος Αθηαίνου - ΑΕΛ
Κυριακή 03.03.2024
19:00 ΑΕΖ - Εθνικός Άχνας
Δευτέρα 04.03.2024
19:00 Απόλλων - Νέα Σαλαμίνα

3η αγωνιστική / Β' όμιλος (εμβόλιμη)
Τετάρτη 06.03.2024
19:00 Εθνικός Άχνας - Οθέλλος Αθηαίνου
19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΖ
Πέμπτη 07.03.2024
19:00 Νέα Σαλαμίνα - Δόξα Κατωκοπιάς
Παρασκευή 08.03.2024
19:00 ΑΕΛ - Απόλλων

3η αγωνιστική / Α' όμιλος
Σάββατο 09.03.2024
17:00 Ομόνοια - ΑΕΚ
Κυριακή 10.03.2024
17:00 Ανόρθωση - Πάφος FC
19:00 Άρης - ΑΠΟΕΛ

4η αγωνιστική / Β' όμιλος
Κυριακή 10.03.2024

19:00 Οθέλλος Αθηαίνου - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Δευτέρα 11.03.2024
17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - ΑΕΖ
19:00 Απόλλων - Εθνικός Άχνας
19:30 Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ

4η αγωνιστική / Α' όμιλος
Σάββατο 16.03.2024

16:00 ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια
19:00 Πάφος FC - Άρης
Κυριακή 17.03.2024
17:00 Ανόρθωση - ΑΕΚ

5η αγωνιστική / Β' όμιλος
Παρασκευή 15.03.2024

19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Απόλλων
19:00 ΑΕΛ - Δόξα Κατωκοπιάς
Σάββατο 16.03.2024
19:00 ΑΕΖ - Οθέλλος Αθηαίνου
Κυριακή 17.03.2024
19:00 Εθνικός Άχνας - Νέα Σαλαμίνα

Θα ακολουθήσει διακοπή με τις διεθνείς ημερομηνίες της FIFA λόγω υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων και το Πρωτάθλημα θα επαναρχίσει τέλη Μαρτίου.
 
Ά Όμιλος
1η αγωνιστική Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ, Άρης-Ομόνοια, Πάφος-ΑΕΚ
2η αγωνιστική Ομόνοια-Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ-Πάφος ΑΕΚ-Άρης,
3η αγωνιστική Ανόρθωση-Πάφος, Άρης-ΑΠΟΕΛ, Ομόνοια-ΑΕΚ
4η αγωνιστική ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια, Πάφος-Άρης, Ανόρθωση-ΑΕΚ
5η αγωνιστική ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ, Άρης-Ανόρθωση, Ομόνοια-Πάφος
6η αγωνιστική ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση, Ομόνοια-Άρης, ΑΕΚ-Πάφος
7η αγωνιστική Ανόρθωση-Ομόνοια, Πάφος-ΑΠΟΕΛ, Άρης-ΑΕΚ
8η αγωνιστική Πάφος-Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ-Άρης, ΑΕΚ-Ομόνοια
9η αγωνιστική Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ, Άρης-Πάφος ΑΕΚ-Ανόρθωση
10η αγωνιστική ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ Ανόρθωση-Άρης, Πάφος-Ομόνοια
Β΄ Όμιλος
1η αγωνιστική: Απόλλωνας-Δόξα, Νέα Σαλαμίνα-Οθελλος, ΑΕΛ-ΑΕΖ, Εθνικός-Καρμιώτισσα
2η αγωνιστική: Δόξα-Καρμιώτισσα, ΑΕΖ-Εθνικός, Οθελλος-ΑΕΛ, Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα
3η αγωνιστική: Νέα Σαλαμίνα-Δόξα, ΑΕΛ-Απόλλωνας, Εθνικός-Οθελλος, Καρμιώτισσα-ΑΕΖ
4η αγωνιστική: Δόξα-ΑΕΖ, Οθελλος-Καρμιώτισσα, Απόλλωνας-Εθνικός, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ
5η αγωνιστική: ΑΕΛ-Δόξα, Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα Καρμιώτισσα-Απόλλωνας, ΑΕΖ-Οθελλος
6η αγωνιστική: Δόξα-Οθελλος, Απόλλωνας-ΑΕΖ, Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα, ΑΕΛ-Εθνικός
7η αγωνιστική: Εθνικός-Δόξα, Καρμιώτισσα-ΑΕΛ, ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα Οθελλος-Απόλλωνας
8η αγωνιστική: Δόξα-Απόλλωνας, Οθελλος-Νέα Σαλαμίνα ΑΕΖ-ΑΕΛ, Καρμιώτισσα-Εθνικός
9η αγωνιστική: Καρμιώτισσα-Δόξα, Εθνικός-ΑΕΖ, ΑΕΛ-Οθελλος, Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας
10η αγωνιστική: Δόξα-Νέα Σαλαμίνα Απόλλωνας-ΑΕΛ, ΑΕΖ-Καρμιώτισσα, Οθελλος-Εθνικός
11η αγωνιστική: ΑΕΖ-Δόξα, Καρμιώτισσα-Οθελλος, Εθνικός-Απόλλωνας, ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα
12η αγωνιστική: Δόξα-ΑΕΛ, Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός, Απόλλωνας-Καρμιώτισσα, Οθελλος-ΑΕΖ
13η αγωνιστική: Οθελλος-Δόξα, ΑΕΖ-Απόλλωνας, Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα, Εθνικός-ΑΕΛ
14η αγωνιστική: Δόξα-Εθνικός, ΑΕΛ-Καρμιώτισσα, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ, Απόλλωνας-Οθελλος
 
Ά Όμιλος
1η αγωνιστική:
Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ
Άρης-Ομόνοια
Πάφος-ΑΕΚ
2η αγωνιστική:
Ομόνοια-Ανόρθωση
ΑΠΟΕΛ-Πάφος
ΑΕΚ-Άρης
3η αγωνιστική:
Ανόρθωση-Πάφος
Άρης-ΑΠΟΕΛ
Ομόνοια-ΑΕΚ
4η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια
Πάφος-Άρης
Ανόρθωση-ΑΕΚ
5η αγωνιστική:
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ
Άρης-Ανόρθωση
Ομόνοια-Πάφος
6η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση
Ομόνοια-Άρης
ΑΕΚ-Πάφος
7η αγωνιστική:
Ανόρθωση-Ομόνοια
Πάφος-ΑΠΟΕΛ
Άρης-ΑΕΚ
8η αγωνιστική:
Πάφος-Ανόρθωση
ΑΠΟΕΛ-Άρης
ΑΕΚ-Ομόνοια
9η αγωνιστική:
Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ
Άρης-Πάφος
ΑΕΚ-Ανόρθωση
10η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ
Ανόρθωση-Άρης
Πάφος-Ομόνοια


Β΄ Όμιλος
1η αγωνιστική:
Απόλλωνας-Δόξα
Νέα Σαλαμίνα-Οθελλος
ΑΕΛ-ΑΕΖ
Εθνικός-Καρμιώτισσα
2η αγωνιστική:
Δόξα-Καρμιώτισσα
ΑΕΖ-Εθνικός
Οθελλος-ΑΕΛ
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα
3η αγωνιστική:
Νέα Σαλαμίνα-Δόξα
ΑΕΛ-Απόλλωνας
Εθνικός-Οθελλος
Καρμιώτισσα-ΑΕΖ
4η αγωνιστική:
Δόξα-ΑΕΖ
Οθελλος-Καρμιώτισσα
Απόλλωνας-Εθνικός
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ
5η αγωνιστική:
ΑΕΛ-Δόξα
Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα
Καρμιώτισσα-Απόλλωνας
ΑΕΖ-Οθελλος
6η αγωνιστική:
Δόξα-Οθελλος
Απόλλωνας-ΑΕΖ
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα
ΑΕΛ-Εθνικός
7η αγωνιστική:
Εθνικός-Δόξα
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα
Οθελλος-Απόλλωνας
8η αγωνιστική:
Δόξα-Απόλλωνας
Οθελλος-Νέα Σαλαμίνα
ΑΕΖ-ΑΕΛ
Καρμιώτισσα-Εθνικός
9η αγωνιστική:
Καρμιώτισσα-Δόξα
Εθνικός-ΑΕΖ
ΑΕΛ-Οθελλος
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας
10η αγωνιστική:
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα
Απόλλωνας-ΑΕΛ
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα
Οθελλος-Εθνικός
11η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Δόξα,
Καρμιώτισσα-Οθελλος
Εθνικός-Απόλλωνας
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα
12η αγωνιστική:
Δόξα-ΑΕΛ
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα
Οθελλος-ΑΕΖ
13η αγωνιστική:
Οθελλος-Δόξα
ΑΕΖ-Απόλλωνας
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα
Εθνικός-ΑΕΛ
14η αγωνιστική:
Δόξα-Εθνικός
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ
Απόλλωνας-Οθελλος
 
Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΤΟΣΑ εισιτήρια «κόπηκαν» στο ματς... «αγγαρεία» στο στάδιο «Αλφαμέγα»-ThemaSports
20/04 @ 20:35

ΤΟΣΑ εισιτήρια «κόπηκαν» στο ματς... «αγγαρεία» στο στάδιο «Αλφαμέγα»

Μόλις 792 εισιτήρια διατέθηκαν στον αποψινό αγώνα στο στάδιο «Αλφαμέγα» ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΑΕΛ.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ: Η πεντάρα της Καρμιώτισσας-ThemaSports
20/04 @ 21:45

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ: Η πεντάρα της Καρμιώτισσας

Τα στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΖ-Καρμιώτισσα για το Β' γκρουπ.

Οι δηλώσεις Πέτροβιτς και Χαραλάμπους μετά το ΑΕΖ-Καρμιώτισσα-ThemaSports
20/04 @ 21:12

Οι δηλώσεις Πέτροβιτς και Χαραλάμπους μετά το ΑΕΖ-Καρμιώτισσα

Όλα όσα δήλωσαν οι προπονητές ΑΕΖ και Καρμιώτισσας μετά τον αγώνα.

ΑΕΚ-Ομόνοια: Ο νικητής θα παίξει ρέστα για τίτλο-ThemaSports
20/04 @ 23:05

ΑΕΚ-Ομόνοια: Ο νικητής θα παίξει ρέστα για τίτλο

Η δραματική νίκη επί του Άρη την προηγούμενη αγωνιστική, διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες της ΑΕΚ για κατάκτηση του τίτλου, αφού το -1 από την κορυφή παρέμεινε και στις επόμενες δύο «στροφές» η ομάδα της Λάρνακας θέλει πάση θυσία το 2/2 ούτως ώστε να παίξει τα... ρέστα της στο ντέρμπι της μιας ζαριάς κόντρα στον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ την τελευταία αγωνιστική (11/05)!

Βγήκε η... «αγγαρεία» με τεσσάρα του Απόλλωνα και πεντάρα της Καρμιώτισσας - Αύριο τα ΣΠΟΥΔΑΙΑ!-ThemaSports
20/04 @ 22:20

Βγήκε η... «αγγαρεία» με τεσσάρα του Απόλλωνα και πεντάρα της Καρμιώτισσας - Αύριο τα ΣΠΟΥΔΑΙΑ!

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα (20/04) η 10η αγωνιστική των πλέι-άουτ του Β' γκρουπ του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας.

Δυνατή μάχη για τίτλο και Ευρώπη στο ΓΣΠ-ThemaSports
20/04 @ 22:11

Δυνατή μάχη για τίτλο και Ευρώπη στο ΓΣΠ

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται τον Άρη (Κυριακή, 19:30), για την 8η αγωνιστική των πλέι-οφ.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ