Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι η ΑΕΛ θα είναι... αδιάφορη στον αυριανό αγώνα, κάθε άλλο. Θα κυνηγήσει τη νίκη όπως έκανε και στα προηγούμενα παιχνίδια της, που θα είναι η πρώτη της κόντρα σε ομάδα της εξάδας, για να πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στον αγώνα της χρονιάς... μέχρι τον επόμενο!
Για να υπάρξει φυσικά επόμενος, θα πρέπει η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη να πάρει τη νίκη-πρόκριση για τους «8», εκεί όπου θα κοντραριστεί με με την ΑΕΚ σε μονό παιχνίδι στο «Αλφαμέγα»...
Στους «κίτρινους» πάντως, υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία για πρόκριση, όμως ξέρουν πολύ καλά πως αυτό το ματς είναι όλη η χρονιά και για τον Απόλλωνα μετά την αποτυχία του στο πρωτάθλημα και θα πάνε σε αυτή τη μάχη ως αουτσάιντερ. Αλλά με πίστη στις δυνατότητες τους και αυτοπεποίθηση, απόρροια των τελευταίων θετικών εμφανίσεων.
Θεωρείται δεδομένο ότι ο Κύπριος τεχνικός θα «ανακατέψει την τράπουλα» στο αυριανό παιχνίδι για να φρεσκάρει την ομάδα του, αλλά και για να δώσει ανάσες σε παίκτες-«κλειδιά», όπως έκανε και στο ματς με την ΑΕΚ. Ενδεχομένως να δοκιμάσει και κάποια πράγματα που έχει στο μυαλό του στο τακτικό κομμάτι κυρίως, για τον μεγάλο αγώνα της Τετάρτης...