Απόλλωνας και Εθνικός συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 0-0 για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο α' ημίχρονο οι δύο ομάδες «ταλαιπώρησαν» την μπάλα δημιουργώντας ελάχιστες ευκαιρίες, ενώ ο ρυθμός δεν ήταν καλός με αποτέλεσμα το κακό θέαμα και το... 0-0.

Ο Απόλλωνας ανέβηκε αισθητά στο β' μέρος, ασκώντας περισσότερη πίεση στην άμυνα του Εθνικού. Στο 57' ο Ποντικός έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με σουτ όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς συμπαίκτης του ο οποίος ήταν εκτεθειμένος επηρέαζε τη φάση.

Το 0-0 παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το τέλος του αγώνα.

Το LIVE:

Έναρξη αγώνα

2' Κόρνερ για τον Απόλλωνα... πέρασε ανεκμετάλλευτο.

10' Δεκάλεπτο χωρίς αξιόλογη φάση...

21' Εκτέλεση φάουλ από τον Πέρετζ, άουτ.

24' Ο Λομοτέι απομάκρυνε την μπάλα μετά από εκτέλεση φάουλ από τους γηπεδούχους.

31' Σουτ από τον Μεσκίντα, άουτ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική προσπάθεια του Εθνικού...

41' Ο Σπόλιαριτς έκανε τη σέντρα, κεφαλιά από τον Κοστάκε, άουτ!

45' Ευκαιρία για τον Εθνικό, με τον Καμπρέρα να κάνει την προβολή μετά από γύρισμα του Μάριου Ηλία, εξουδετέρωσε ο Λέουβενμπεργκ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

51' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα.

52' O Πέρετζ εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα στο «τείχος».

57' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Φιλιώτης έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Λομοτέι απομάκρυνε την μπάλα και ο Ποντικός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Ο VARίστας κάλεσε τον ρεφ να εξετάσει τη φάση του γκολ.

ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ το γκολ καθώς ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα ήταν σε θέση οφσάιντ τη στιγμή που έκανε το σουτ ο Ποντικός και επηρέαζε τη φάση.

67' Μπέκερ, Χριστοφή αντί Μεσκίντα, Μάριου Ηλία.

72'  Ο Ρουμάνος Αρτεάν έκανε σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να περνάει μόλις έξω...

73'Βαλμπουενά αντί Αρτεάν, Χάμπος αντί Κολ, Κόρεν Κλέιν αντί Κοστάκε

76' Λίπσκι, Ιωαννίδης αντί  Ντε Ιριόντο, Καμπρέρα

82'  Σουτ του Μπέκερ εντός περιοχής στα χέρια του Λέουβενμπεργκ

85' Σοφοκλέους αντί Σπόλιαριτς.

Σουτ από τον Πέρετζ, εξουδετέρωσε ο Μπογκαντίνοφ!

90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ο Μπογκαντίνοφ... απογειώθηκε κι εξουδετέρωσε σε κόρνερ μετά από σουτ του Χάμπου.