Ο Άρης ανέβασε στροφές στο 2ο ημίχρονο και έριξε τριάρα στην Καρμιώτισσα.

Για την ομάδα του Σπιλέφσκι σκόραραν οι Σαβό, Κακόριν και Καζού.

Η εικόνα του αγώνα

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Άρης προσπάθησε να πάρει τα ηνία και να απειλήσει για να ανοίξει το σκορ.

Η Καρμιώτισσα είχε καλή αμυντική λειτουργία και δεν άφησε τους «πράσινους» να γίνουν ιδιαίτερα απειλητική για την εστία του Άντος.

Μάλιστα στο 18ο λεπτό η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν για την ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους. Ο Τσουκαλάς έκανε την κεφαλιά - πάσα στον Κατσαντώνη, με την άμυνα του Άρη να είναι σε ανισορροπία και τον Κύπριο επιθετικό να κάνει διαγώνιο σουτ εντός περιοχής και την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Βανά.

Έξι λεπτά μετά η Καρμιώτισσα είχε δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Σέντρα του Θεοδώρου από δεξιά, ο Τσουκαλάς έκανε ένα γυριστό σουτ και η μπάλα κτύπησε στο έδαφος και στην συνέχεια στο οριζόντιο δοκάρι του Βανά.

Η πρώτη καλή στιγμή του Άρη, ήρθε στο 43ο λεπτό. Σέντρα του Καζού από αριστερά, ο Μοντνόρ έκανε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Άντος.

Με το «καλημέρα» στο 2ο ημίχρονο ο Άρης άνοιξε το σκορ. Ο Σάβο εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα της Καρμιώτισσας, πήρε την μπάλα και την έριξε μπροστά, βρέθηκε απέναντι από τον Άντος και με ψύχραιμο πλάσε, έκανε το 1-0.

Στο 71ο λεπτό ο Άρης έκανε το 2-0 και πήρε γερό προβάδισμα νίκης. Έγινε η σέντρα από δεξιά, ο Κακόριν εντός περιοχής έπιασε την κεφαλιά και νίκησε τον Άντος.

Στην συνέχεια του αγώνα η ομάδα του Σπιλέφσκι έβρισκε ολοένα και περισσότερους χώρους ανοιχτούς. Στο 80ο λεπτό του αγώνα ο Καζού με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνιά του Άντος και έκανε το 3-0.

Το LIVE:

Τέλος αγώνα

Καθυστερήσεις 3 λεπτά

86' Μιχαήλ αντί του Ρόσι.

80' ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Καζού με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνιά του Άντος και έκανε το 3-0.

79' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Μέσα Ματθαίου και Ψύχας, εκτός Κατσαντώνης και Νεοφύτου.

75' Σεμέδο αντί του Μοντνόρ.

73' Κίτρινη στον Μπένγκτσον.

71' ΓΚΟΟΛ για τον Άρη και 2-0. Σέντρα από δεξιά, με τον Κακόριν εντός περιοχής να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Άντος.

70' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Μέσα οι Αγγελή και Χαραλάμπους, εκτός οι Ουεσλάτι και Μαλόνε.

66' Ζόκε αντί του Σαβό.

52’ Φάουλ σε πολύ καλό σημειο για την Καρμιώτισσα. Ο Θεοδώρου εκτέλεσε, κανένα πρόβλημα για τον Βανά.

48' ΓΚΟΟΛ για τον Άρη και 1-0. Ο Σάβο εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα της Καρμιώτισσας, πήρε την μπάλα και την έριξε μπροστά, βρέθηκε απέναντι από τον Άντος και με ψύχραιμο πλάσε, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σπιλέφσκι.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Κακόριν και Γκομίς, εκτός Νίκολιτς και Μπράουν.

Κουλούρι για τον Άρη στο πρώτο 45ο λεπτό…

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

Κίτρινη στον Βανά για διαμαρτυρίες με το τέλος του ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου

Καθυστερήσεις 1 λεπτό

43' Σέντρα του Καζού από αριστερά, ο Μοντνόρ έκανε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Άντος.

Αντίδραση από Σπιλέφσκι...

39' Καζού αντί του Σανέ.

37' Κίτρινη στον Μπράουν.

27' Κίτρινη στον Γιαγκό.

24' ΔΟΚΑΡΙ για την Καρμιώτισσα. Σέντρα του Θεοδώρου από δεξιά, ο Τσουκαλάς έκανε ένα γυριστό σουτ και η μπάλα κτύπησε στο έδαφος και στην συνέχεια στο οριζόντιο δοκάρι του Βανά.

18' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Τσουκαλάς έκανε την κεφαλιά - πάσα στον Κατσαντώνη, με την άμυνα του Άρη να είναι σε ανισορροπία και τον Κύπριο επιθετικό να κάνει διαγώνιο σουτ εντός περιοχής και την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Βανά.

15' Μακρινό σουτ του Στρούσκι, πάνω από την εστία του Άντος η μπάλα.

14' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τον Άρη.

5' Καλή προϋπόθεση για την Καρμιώτισσα στην αντεπίθεση, αλλά η πάσα του Κατσαντώνη δεν ήταν η καλύτερη και έδωσε το δικαίωμα στον Βανά να βγει και να μαζέψει .