Με τρεις αγώνες ξεκίνησε η 3η αγωνιστική σε Α' και Β' όμιλο στη Β' Κατηγορία.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Στον α' όμιλο η Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα νίκησε 1-0 την Πέγεια, ενώ στον β' όμιλο η ΠΑΕΕΚ νίκησε 1-0 τον Ακρίτα και οι ΜΕΑΠ, Αχυρώνας/Ονήσιλος συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε στον Α' όμιλο με τη μεγάλη νίκη της Ομόνοιας Αραδίππου επί της ΕΝΠ που την έφερε στην κορυφή μαζί με την ομάδα του Παραλιμνίου.

Το άλλο ματς που ήταν ορισμένο Παρασκευή, αυτό ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Αγία Νάπα στο Μακάρειο, διακόπηκε στο 5ο λεπτό λόγω προβλήματος με τον πυλώνα φωτισμού.

To LIVE:

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου - ΕΝΑΡΞΗ 14:30 - Β' Ημίχρονο
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Πέγεια 1-0 (18' Ρουσιάς)
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΜΕΑΠ - ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 2-2 (33', 45+1' Κούκου / 4', 85' Κούτσακος)
ΠΑΕΕΚ - Ακρίτας Χλώρακας 1-0 (50' Παπακυριακού)

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου
Ομόνοια Αραδίππου - ΕΝ Παραλιμνίου 2-0
Ολυμπιακός - Αγία Νάπα ΔΙΑΚΟΠΗ

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου
Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Πέγεια 1-0

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου
15:30 Ομόνοια 29Μ - ΑΣΙΛ Λύσης

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου
ΜΕΑΠ - ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 2-2
ΠΑΕΕΚ - Ακρίτας Χλώρακας 1-0

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου
14:30 ΠΟ Ξυλοτύμπου - ΕΝΑΔ

Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου
14:30 Διγενής Ακρίτας Μόρφου - Ερμής Αραδίππου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ

1. ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 36
2. ΕΝΠ 36
3. ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ 34
4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 33
5. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ. 31
6. ΠΕΓΕΙΑ 27
7. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 25
8. ΑΣΙΛ 24

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ

1. ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 23
2. ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ 21
3. ΠΑΕΕΚ 21 
4. ΜΕΑΠ 19
5. ΑΚΡΙΤΑΣ 15
6. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 15
7. ΕΝΑΔ 15
8. ΕΡΜΗΣ 10

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
Α' ΓΚΡΟΥΠ
4η αγωνιστική: ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ-ΠΕΓΕΙΑ, ΑΣΙΛ-ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ., ΕΝΠ-ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.
5η αγωνιστική: ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ, ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.-ΕΝΠ, ΠΕΓΕΙΑ-ΑΣΙΛ
6η αγωνιστική: ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ-ΑΣΙΛ, ΕΝΠ-ΠΕΓΕΙΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ., ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.-ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ
7η αγωνιστική: ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ, ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ., ΠΕΓΕΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΣΙΛ-ΕΝΠ
8η αγωνιστική: ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ-ΕΝΠ, ΑΣΙΛ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΕΓΕΙΑ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ., ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.-ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ
9η αγωνιστική: ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ, ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ-ΠΕΓΕΙΑ, ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.-ΑΣΙΛ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΝΠ
10η αγωνιστική: ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΕΝΠ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ., ΑΣΙΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ, ΠΕΓΕΙΑ-ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.
11η αγωνιστική: ΠΕΓΕΙΑ-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ, ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.-ΑΣΙΛ, ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ-ΕΝΠ, ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
12η αγωνιστική: ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ., ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ, ΕΝΠ-ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ., ΑΣΙΛ-ΠΕΓΕΙΑ
13η αγωνιστική: ΑΣΙΛ-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ, ΠΕΓΕΙΑ-ΕΝΠ, ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.
14η αγωνιστική: ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ-ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ, ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.-ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ., ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΕΓΕΙΑ, ΕΝΠ-ΑΣΙΛ
Β' ΓΚΡΟΥΠ
4η αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ-ΑΚΡΙΤΑΣ, ΕΝΑΔ-ΠΑΕΕΚ, ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ-ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ, ΔΙΓΕΝΗΣ Μ.-ΜΕΑΠ
5η αγωνιστική: ΜΕΑΠ-ΕΡΜΗΣ, ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ-ΔΙΓΕΝΗΣ Μ., ΠΑΕΕΚ-ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ, ΑΚΡΙΤΑΣ-ΕΝΑΔ
6η αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ-ΕΝΑΔ, ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ-ΑΚΡΙΤΑΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ Μ.-ΠΑΕΕΚ, ΜΕΑΠ-ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ
7η αγωνιστική: ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ-ΕΡΜΗΣ, ΠΑΕΕΚ-ΜΕΑΠ, ΑΚΡΙΤΑΣ-ΔΙΓΕΝΗΣ Μ., ΕΝΑΔ-ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ
8η αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ-ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ, ΕΝΑΔ-ΔΙΓΕΝΗΣ Μ., ΑΚΡΙΤΑΣ-ΜΕΑΠ, ΠΑΕΕΚ-ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ
9η αγωνιστική: ΠΑΕΕΚ-ΕΡΜΗΣ, ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ-ΑΚΡΙΤΑΣ, ΜΕΑΠ-ΕΝΑΔ, ΔΙΓΕΝΗΣ Μ.-ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ
10η αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ-ΔΙΓΕΝΗΣ Μ., ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ-ΜΕΑΠ, ΕΝΑΔ-ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ, ΑΚΡΙΤΑΣ-ΠΑΕΕΚ
11η αγωνιστική: ΑΚΡΙΤΑΣ-ΕΡΜΗΣ, ΠΑΕΕΚ-ΕΝΑΔ, ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ-ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ, ΜΕΑΠ-ΔΙΓΕΝΗΣ Μ.
12η αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ-ΜΕΑΠ, ΔΙΓΕΝΗΣ Μ.-ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ, ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ-ΠΑΕΕΚ, ΕΝΑΔ-ΑΚΡΙΤΑΣ
13η αγωνιστική: ΕΝΑΔ-ΕΡΜΗΣ, ΑΚΡΙΤΑΣ-ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ, ΠΑΕΕΚ-ΔΙΓΕΝΗΣ Μ., ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ-ΜΕΑΠ
14η αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ-ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ, ΜΕΑΠ-ΠΑΕΕΚ, ΔΙΓΕΝΗΣ Μ.-ΑΚΡΙΤΑΣ, ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ-ΕΝΑΔ

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Β' Κατηγορία - Β' Όμιλος: Στις 20 Απριλίου η προτελευταία αγωνιστική -ThemaSports
17/04 @ 16:29

Β' Κατηγορία - Β' Όμιλος: Στις 20 Απριλίου η προτελευταία αγωνιστική

Στην 13η αγωνιστική μπαίνει το στο δεύτερο όμιλο του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και σύμφωνα με τον της ΚΟΠ όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 20 Απριλίου και ώρα 16:30.

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Τα στιγμιότυπα από τους αγώνες Αγία Νάπα-Ομόνοια Αρ. και ΕΝΠ-Ύψωνας-ThemaSports
14/04 @ 15:14

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Τα στιγμιότυπα από τους αγώνες Αγία Νάπα-Ομόνοια Αρ. και ΕΝΠ-Ύψωνας

Δείτε στο πιο κάτω video τα τέρματα που σημειώθηκαν στους αγώνες της 12ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας που έγιναν το Σάββατο 13 Απριλίου.

Β' Κατηγορία: Δείτε τα τέρματα των χθεσινών αναμετρήσεων για τη 12η αγωνιστική του Α' Ομίλου (ΒΙΝΤΕΟ)-ThemaSports
14/04 @ 10:47

Β' Κατηγορία: Δείτε τα τέρματα των χθεσινών αναμετρήσεων για τη 12η αγωνιστική του Α' Ομίλου (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε στο πιο κάτω βίντεο, τα τέρματα που σημειώθηκαν στους αγώνες της 12ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας που έγιναν το Σάββατο 13 Απριλίου:

Β' Κατηγορία: Οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής σε Α' και Β' Όμιλο-ThemaSports
11/04 @ 16:58

Β' Κατηγορία: Οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής σε Α' και Β' Όμιλο

Η ΚΟΠ ανακοινώνει τους διαιτητές των αγώνων της 12ης αγωνιστικής που θα διεξαχθούν στις 13-14 Απριλίου 2024 για τη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ομόνοια 29Μ-ΕΝΠ: Προσωρινή διακοπή λόγω φωτοβολίδων! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)-ThemaSports
05/04 @ 21:08

Ομόνοια 29Μ-ΕΝΠ: Προσωρινή διακοπή λόγω φωτοβολίδων! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Γύρω στο 72ο λεπτό στο ντέρμπι κορυφής της Β' κατηγορίας που διεξαέται στο Δάλι ανάμεσα στην Ομόνοια 29Μ και την ΕΝΠ, η ατμόσφαιρα έγινε... αποπνικτική από τα δεκάδες καπνογόνα και φωτοβολίδες που άναψαν οι οπαδοί των γηπεδούχων.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ