Η Ομόνοια 29Μ επικράτησε με 0-1 της Δόξας και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Στο πρώτο 25λεπτο οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να κρατήσουν μπάλα και να δημιουργήσουν, καθώς τα λάθη και από τις δύο πλευρές ήταν αρκετά.

Πρώτη αξιόλογη φάση στον αγώνα ήρθε στο 27ο λεπτό για την Ομόνοια 29Μ με τον Σιαθά. Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ομόνοια 29Μ σκόραρε με τον Μεχασέπ μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χέρι του ίδιου πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχει η ομάδα του Τούτιτς ήταν αυτή που έλεγχε τον αγώνα και δημιούργησε και άλλες προϋποθέσεις για να βρει το γκολ, χωρίς να τα καταφέρει. Αποκορύφωμα το δοκάρι του Βρίκκη στο 32ο λεπτό.

Τα αρχικά στάδια του 2ου ημιχρόνου ήταν όπως και του αγώνα χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

Στο 76ο λεπτό η Ομόνοια 29Μ κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, με γκολ του Γαβριηλίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 90+6 η Δόξα με τον Τρούγιτς έφτασε κοντά στην ισοφάρισει, με τον Στρέζο να αποκρούει.

Καθυστερήσεις 6 λεπτά

88' Κίτρινη κάρτα στον Χάρη Κυριάκου.

86' Κίτρινη στον Φοινίρη.

80' Μεγάλη ευκαιρία με τον Πική να μην μπορεί να βρει στόχο.

Το γκολ του Γαβριηλίδη για το 0-1 της Ομόνοια 29Μ (ΒΙΝΤΕΟ)

76' ΓΚΟΟΛ και 0-1 για την Ομόνοια 29Μ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Γαβριηλίδης πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Αντωνίου.

70' Αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ εκτός ο Σιαθάς στη θέση του ο Βασιλείου.

65' Σετσέροβιτς και Μοχάμεντ εκτός, μέσα Πάντιτς και Ασάντε.

63' Καλή ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ με τον Παττίχη. Η μπάλα μετά από σέντρα έσκασε στην περιοχή, με τον Κύπριο μέσο να κάνει την προσπάθεια από κοντινό σημείο, έχοντας πλάτη το τέρμα, έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία.

58' Αλλαγές για την Ομόνοια 29Μ, εκτός οι Μεχασέπ και Σωτηρίου εντός οι Πικής και Φιακάς.

53' Κίτρινη στον Παττίχη.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Διπλή αλλαγή για την Δόξα. Μέσα οι Αντωνιάδης και Βελκόφσκι, αντί των Στυλιανού και Αλσεούς.

Αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ. Μέσα ο Ιωάννου, έξω ο Κονομής.

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

Καθυστερήσεις 2 λεπτά

43' Κίτρινη στον Σκόκλουντ.

40' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ομόνοια 29Μ από δεξιά, έγινε η σέντρα, έδιωξε η άμυνα της Δόξας.

37' Κίτρινη στον Στυλιανού.

32' ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια 29Μ. Ο Βρικκής έκανε το φαλτσαριστό σουτ, με τον Αντωνίου να εκτινάσσεται και να ακουμπάει την μπάλα, η οποία στην συνέχεια κτύπησε στο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

Το ακυρωθέν γκολ της Ομόνοιας 29Μ κόντρα στη Δόξα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακυρώνεται το γκολ για χέρι μετά από υπόδειξη του VAR. Παραμένει το 0-0.

28' Η Ομόνοια 29Μ έκανε το 0-1 με τον Μεχασέπ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

27' Ο Σιαθάς μπήκε στην περιοχή, έφυγε λίγο πλάγια για να ξεπεράσει τον Αντωνίου, ωστόσο το πλασέ του ανακόπηκε από τον κίπερ της Δόξας.

26' Καλή προϋπόθεση για την Δόξα, με τον Γκλεόφιλο να κάνει τη σέντρα από αριστερά αλλά να μην μπορεί κανένας από τους συμπαίκτες του να συνδεθεί με την μπάλα.

15' Η Δόξα κέρδισε το πρώτο κόρνερ στον αγώνα.

Πέρασε το πρώτο 10λεπτο στον αγώνα, χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

Αντιμετώπισε πρόβλημα στο ζέσταμα ο Φιλίππου, στην θέση του ο Ανδρέου.

Δόξα Κατωκοπιάς: Αντωνίου, Σκόκλουντ, Β. Κυριάκου, Χ. Κυριάκου, Γκλεόφιλο, Σετσέροβιτς, Μοχάμεντ, Στυλιανού, Αλσέους, Αντβί, Πούριτς.

Στον πάγκο: Σισκόφσκι, Π. Κυριάκου, Πάντιτς, Τρούγιτς, Σαντίκ, Ναμπί, Βελκόφσκι, Αντωνιάδης, Ασάντε.

Ομόνοια 29Μ: Στρέζος, Κονομής, Φοινίρης, Γαβριηλίδης, Παττίχης, Βρικκής, Ανδρέου, Σιαθάς, Σωτηρίου, Παύλου, Μέχασεπ.

Στον πάγκο: Δημοσθένους, Στεφάνου, Ιωάννου, Αλαμπρίτης, Κουμής, Αρτεμίου, Χοιρομερίδης, Πικής, Φιακάς, Κιλλής, Βασιλείου.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας