Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Οι «κίτρινοι» έκαναν το 2 στα 2 στο ξεκίνημα της σεζόν και το ματς με την ποιοτική και ιδιαίτερα απαιτητική Πάφο, αποτελεί το πρώτο... κρας τεστ από ένα καρέ ζόρικων αγώνων που ακολουθεί, για το αν η ΑΕΛ μπορεί να ελπίζει στην υπέρβαση στη φετινή μεταβατική σεζόν, ήτοι, να μπει σφήνα στις ομάδες που θα διεκδικήσουν μία θέση στην πρώτη εξάδα.
Ο Χρήστος Χαραλάμπους δούλεψε εντατικά με τους παίκτες του αυτή την εβδομάδα για να βελτιώσει κυρίως την εικόνα της ομάδας του στα μετόπισθεν, αφού κόντρα στην ΑΕΖ αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα.
Ο Κύπριος τεχνικός δεν θα έχει στη διάθεση του, τους Ντεγόεστ και Μπάστο, όπως και τους... μόνιμα απόντες λόγω σοβαρών τραυματισμών, Κατσανίκλιτς και Νεοφύτου. Ο Τζάλμα ξεπέρασε τον τραυματισμό του και είναι στην αποστολή, αλλά η συμμετοχή του στο αρχικό σχήμα θα εξαρτηθεί από τον βαθμό ετοιμότητας του.
Σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στην ΑΕΖ, αναμένονται κάποιες αλλαγές.
Πιθανή ενδεκάδα:
Ολιβέιρα, Τσούκα, Φιλίποβιτς, Σωτηρίου, Φραντζής (Τζάλμα), Μεντόγεβιτς, Μαρς, Σέρνιτς (Μεντόζα), Χέντι, Ανδρέου, Μόρσαϊ (Μορέιρα).
Διαθέσιμοι είναι και οι Μούριελ, Κολιάς, Παπαφώτης, Μακρής, Συλβέστρου, Μπεραχίνο, Τσέρνιχ και Κοντινέλα.