Με γκολ του Λουκίλι στο 90+4' η Καρμιώτισσα ισοφάρισε σε 3-3 και πήρε την μπουκιά από το στόμα της Ομόνοιας σε ένα δραματικό παιχνίδι!

Προηγήθηκαν με 1-3 στο 69' οι πράσινοι, όμως η ομάδα των Πολεμιδιών έβγαλε αντίδραση και πήρε τον βαθμό!

Σιπριάνο (2') και Κακουλλής (58', 69') τα γκολ για την Ομόνοια ενώ για την Καρμιώτισσα ισοφάρισε σε 1-1 ο Σούκ στο 45+2', το 2-3 πέτυχε ο Ρόσι στο 75' και ο Λουκίλι το τελικό 3-3 στο 90+4'.

Με γκολ από τα αποδυτήρια άρχισε ο αγώνας αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Σιπριάνο με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια.

Οι πράσινοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού όμως δεν μπόρεσαν να φτιάξουν άλλες επικίνδυνες φάσεις μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Από την άλλη η Καρμιώτισσα έμοιαζε να μην βρίσκει λύσεις επιθετικά όμως μετά το 40' ανέβασε ρυθμό και βρήκε το γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Σουκ με μια φοβερή ντρίμπλα απέφυγε τον Κουλιμπαλί και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-1 για τους γηπεδούχους!

Με την έναρξη του Β' ημιχρόνου ο Σωφρόνης έριξε στο ματς τους Κακουλλή και Κασάμα για να αλλάξει την εικόνα των πρασίνων όμως το αμυντικό πλάνο της Καρμιώτισσας κράτησε μακριά την Ομόνοια μέχρι το 58ο λεπτό όταν και πήρε το όπλο του ο Κακουλλής!

Πρώτα στο 58' με μια φοβερή κούρσα από δεξιά, ντρίμπλαρε τον Νιούπορτ και τελείωσε την φάση με ωραίο πλασέ για το 1-2.

Έντεκα λεπτά μετά, στο 69', ο Σεμέδο έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Κακουλλή, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία και έφτασε τα 4 γκολ σε 2 ματς!

Στο 75ο λεπτό ήρθε η απάντηση της Καρμιώτισσας μετά το λάθος του Μπασιρού με τον Ρόσι να εκτελεί τον Φαμπιάνο με πλασέ για το 2-3 και να δίνει νέο ενδιαφέρον στο τελευταίο τέταρτο του ματς.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά και στο 90+4' βρήκαν το γκολ με σουτ του Λουκίλι, ο οποίος με συρτό σουτ έγραψε το τελικό 3-3!

To LIVE:

Έξτρα τρία λεπτά καθυστερήσεις, πάμε για 11 λεπτά

90+6' ΕΥκαιρία για την Ομόνοια, το σουτ του Σεμέδο πάει έξω

90+4' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα και 3-3 με τον Λουκίλι!

93' Νέα ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, με τον Φαμπιάνο να κάνει μεγάλη απόκρουση

91' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, ο Ντούμπια μέσα από την μικρή περιοχή δεν βρήκε στόχο!

8 λεπτά καθυστερήσεις

87' Επικίνδυνη μπαλιά στην άμυνα της Ομόνοιας, ο Λέζιακς έδιωξε τελευταία στιγμή μπροστά από τον Ντούμπια

82' Ευκαιρία με τον Λοΐζου, όμως το σουτ του δεν βρήκε στόχο

78' Έξω ο Μπεζούς, μέσα ο Κούσουλος

75' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα και 2-3 με τον Ρόσι! Λάθος από τον Μπασιρού, ο Ρόσι πήρε την μπάλα και από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Φαμπιάνο με πλασέ

69' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, 1-3 ξανά με τον Κακουλλή! Ο Σεμέδο έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Κακουλλή, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία και έφτασε τα 4 γκολ σε 2 ματς!

68' Έξω οι Σιπριάνο και Σίμιτς, μέσα οι Λοΐζου και Λέζιακς

64' Κίτρινη στον Ντούμπια

61' Εκτέλεση φάουλ από τον Λουκίλι, μαζεύει ο Φαμπιάνο

58' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Κακουλλή! Ο Κύπριος φορ πήρε την μπάλα από δεξιά, άδειασε τον Νιούπορτ με όμορφη ντρίμπλα και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-2!

57' Κίτρινη στον Κασάμα

54' Κίτρινη στον Παντελή για φάουλ στον Σεμέδο. Σε καλό σημείο το φάουλ, κακή εκτέλεση όμως από τον Μπέζους

51' Ζήτησε πέναλτι η Ομόνοια σε πτώση του Σεμέδο, παίζεται λέει ο ρεφ

46' Δύο αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα οι Κασάμα και Κακουλλής, έξω οι Χάμπος και Καρίμ

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+7' Σουτ του Σιπριάνο, σωτήριο τάκλιν του Παντελή

45+4' Δυνατό σουτ του Ρόσι, λίγο έξω!

45+2' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Σουκ! Ο επιθετικός της Καρμιώτισσας απέφυγε με φοβερή ντρίμπλα τον Κουλιμπαλι και ισοφάρισε σε 1-1 με ωραίο πλασέ

7 λεπτά καθυστερήσεις

39' Πτώση του Ντούμπια στην περιοχή, φωνές για πέναλτι από Καρμιώτισσα. Ελέγχεται η φάση από το VAR, ο Ροβέρτος Κώστα δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Δεν υπάρχει πέναλτι

36' Γίνεται τώρα η αλλαγή. Έξω ο Γκραντινάρου, μέσα ο Ντούμπια

34' Δεν θα γίνει τελικά η αναγκαστική αλλαγή, συνεχίζει για την ώρα ο Γκραντινάρου

32' Με δέκα για λίγο η Καρμιώτισσα λόγω τραυματισμού του Γκραντινάρου. Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή

30' Επικίνδυνη σέντρα του Παντελή από δεξιά, ο Μίλετιτς απομακρύνει

26' Σουτ του Σιπριάνο, άστοχο

24' Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

20' Κίτρινη στον Τσουκαλά για φάουλ στον Μπεζούς

17' Σουτ του Φουρ, μαζεύει εύκολα ο Φαμπιάνο

13' Έλεγχος από το VAR για πέναλτι υπέρ της Ομόνοιας, συνεχίζεται το ματς

9' Μια κεφαλιά του Γκραντινάρου, δεν ανησυχεί τον Φαμπιάνο

7' Σουτ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα πάει εκτός σε κόρνερ

2' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με Σιπριάνο! Ο Μάθιους έκανε την μπαλιά από δεξιά, η μπάλα κατέληξε στον Σιπριάνο, ο οποίος με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ!

20:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Καρμιώτισσα (Φ.Μπράτου): Ανέστης, Μαλόν, Παντελή, Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Φουρ, Λουκίλι, Ρόσι, Νιουπορτ, Τσουκαλάς, Σουκ
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοφ, Μουκτάρης, Ντούμπια, Νεοφύτου, Μιχαήλ, Μιλιντσεάνου, Μίκο, Μπεν Σαλάμ, Ματθαίου

Ομόνοια (Σ.Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Σιπριάνο, Κουλιμπαλί, Μίλετιτς, Μπασιρού, Χάμπος, Μπεζούς, Σίμιτς, Σεμέδο, Καρί
Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Κασάμα, Κακουλλής, Λοΐζου, Λέζιακς, Ζαχαρίου, Λανγκ, Κούσουλος, Ανδρέου, Χρίστου, Παντελή

20:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ομόνοια Λευκωσίας
Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»
Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος