Η Πάφος FC επικράτησε με 3-0 στην πρεμιέρα της Καρμιώτισσας και ξεκίνησε με το δεξί, στο νέο πρωτάθλημα.

Για την Παφιακή ομάδα σκόραραν οι Ζάριο, Ντράγκομιρ και Τουμάσι.

Η Πάφος από την αρχή του παιχνιδιού είχε το πάνω χέρι και πήρε τη νίκη σχετικά εύκολα.

Η Καρμιώτισσα απείλησε μόνο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όταν το σκορ ήταν στο 1-0, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει το γκολ και στο τέλος γνώρισε την ήττα με 3-0.

5 λεπτά ο έξτρα χρόνος

Σκοράρει στο ντεμπούτο του ο Τουμάσι και 3-0 η Πάφος (BINTEO)

87' ΓΚΟΛΛ και 3-0 για την Πάφος FC. O Τουμάσι στο ντεμπούτο του, σκοράρει ένα πολύ όμορφο τέρμα. Ο Γκανέζος έκανε το σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στην γωνία του Ανέστη.

82' Διπλή αλλαγή για την Πάφος. Μέσα οι Πελάτζιο και Νταλίνια, έξω οι Ντράγκομιρ και Βαλακάρι.

78' Kίτρινη στον Μαλόνε, για φάουλ στον Ντράγκομιρ.

76' Ρόσι αντί του Σουκ.

76' Νταβό αντί του Ζάιρο.

69' Ματθαίου στην θέση του Παντελή.

65' Ταβάρες αντί του Μπότσκαι.

62' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα, μέσα οι Μιλιντσεάνου και Ντούμπια, έξω οι Λουκίλι και Γκράβενμπερχ.

Η ΓΚΟΛΑΡΑ του Ντράγκομιρ για το 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

60' ΓΚΟΛΛΛ για την Πάφος FC και 2-0. Ο Ντράγκομιρ με ΓΚΟΛΑΡΑ διπλασιάζει τα τέρματα της Παφιακής ομάδας. Ο Ρουμάνος έκανε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με τον Ανέστη να μην μπορεί να αντιδράσει.

57' Κίτρινη στον Μπότσκαι, για δυνατό φάουλ στον Γκραντινάρου.

49' Τριπλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Γκραντινάρου έφυγε πίσω από την άμυνα έκανε το τελείωμα, απέκρουσε ο Ίβουσιτς. Στην επαναφορά ο Σουκ έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να σταματάει σε πόδια αμυντικών της Παφιακής ομάδας. Ενώ η Καρμιώτισσα είχε και τρίτη ευκαιρία, με τον Γκραντινάρου από πολύ καλό σημείο, να στέλνει την μπάλα έξω.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τσουκαλάς αντί του Μπεν Σαλάμ. Επίσημο ντεμπούτο για τον Ελλαδίτη.

Τουμάσι στην θέση του Αμπντουσαλάμοφ. Επίσημο ντεμπούτο για τον Γκανέζο.

Τα στατιστικά του πρώτου 45λέπτου

Τέλος ημιχρόνου

Καθυστερήσεις 3 λεπτά

Συνεχίζει από εκεί που έμεινε ο Ζάιρο… 1-0 για την Πάφος FC (ΒΙΝΤΕΟ)

35' ΓΚΟΛΛΛ για την Πάφος FC και 1-0.Σέντρα του Μπρούνο από αριστερά, ο Ζάιρο «μυρίστηκε» την φάση και από κοντινή απόσταση, άνοιξε το σκορ για την Παφιακή ομάδα.

33' Κίτρινη στον Μπεν Σαλάμ για διαμαρτυρίες.

32' Κίτρινη στον Ζάιρο, για φάουλ στον Λουκίλι που έφευγε στην αντεπίθεση. Ζητούσαν κόκκινη από την Καρμιώτισσα.

15' Ο Ζάιρο μπήκε στην περιοχή, έχασε την μπάλα και πέναλτι, για χέρι αμυντικού της Καρμιώτισσας, «τίποτα» από τον διαιτητή.

13' Καλή ευκαιρία για την Πάφο, σέντρα του Ρους από δεξία, παίρνει την κεφαλιά ο Αμπντουσαλάμοφ, απέκρουσε ο Ανέστης.

6' Προσπάθεια του Κβίντα μετά την εκτέλεση κόρνερ, εύκολα ο Ανέστης.

5' Σέντρα του Βαλακάρι από αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Παντελή.