Δεύτερη νίκη με το ίδιο σκορ για τον ΑΠΟΕΛ, κόντρα στην Βοϊβοντίνα και πρόκριση για την Κυπριακή ομάδα.

Για το ΑΠΟΕΛ σκόραραν οι Εφραίμ και Σαρφό, ενώ για τους Σέρβους ο Ζukic.

Στον 3ο προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ ο ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει την Ντίλα Γκόρι, πρώτος αγώνας στην Γεωργία στις 10 Αυγούστου και ο επαναληπτικός στο ΓΣΠ, στις 17 Αυγούστου.

Ο ΑΠΟΕΛ έλεγχε τον αγώνα στο μισάωρο και ευτύχησε να σκοράρει μετά από ωραία ενέργεια του Τσεμπάκ από τα αριστερά, έδωσε την πάσα στον Σαρφό και με πλασέ από το ύψος της περιοχής, άνοιξε το σκορ για τους γαλαζοκίτρινους.

Μετά το γκολ του ο ΑΠΟΕΛ, έχασε την συγκέντρωση του και έδωσε το δικαίωμα στην Βοϊβοντίνα να τον απειλήσει. Στο 37ο λεπτό ήρθε η ισοφαρίσει για τους Σέρβους, με σκόρερ τον Zukic. Μέχρι και το τέλος του 1ου ημιχρόνου, η Βοϊβοντίνα ήταν αυτή που έλεγχε τον αγώνα και δημιούργησε ευκαιρίες για να πάρει κεφάλι στο σκορ, ευτυχώς ο Μπέλετς κράτησε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο αν και οι Σέρβοι ήταν αυτή που ήθελαν το γκολ, δεν απείλησαν και ιδιαίτερα την εστία του ΑΠΟΕΛ. Οι γαλαζοκίτρινοι σκόραραν στο 74ο λεπτό από την άσπρη βούλα, με τον Γιώργο Εφραίμ και πήραν την πρόκριση στον 3ο προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ.

Το LIVE:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Πρόκριση για τον ΑΠΟΕΛ.

90+5 Κίτρινη στους Κρέσπο και Traore.

90+3 Κίτρινη στον Τσεμπακ.

Καθυστερήσεις 5 λεπτά

86' Μέσα οι Vukcevic και Bjeković, έξω οι Lazarevic και Jelicic.

85' Εκτός οι Ντάλσιο και Κβιλιτάια, μέσα οι Βιγιαφάνιες και Τομανέ.

83' Κίτρινη στον Zukic.

78' Κίτρινη στον Lazarevic.

76' Radulović αντί Nikolic και Ivanović αντί Baraye.

Με το που μπήκε... σκόραρε ο Εφραίμ (ΒΙΝΤΕΟ)

74' ΓΚΟΛΛΛ για τον ΑΠΟΕΛ και 1-2. Ο Εφραίμ από την άσπρη βούλα βάζει μπροστά στο σκορ την Κυπριακή ομάδα.

73' Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ, το κέρδισε ο Εφραίμ. Έκανε την προσπάθεια ο Κύπριος εχτρέ, έκανε την πάσα και η μπάλα κτύπησε στο χέρι του Τραορέ.

68' Διπλή αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Εκτός οι Σαρφό και Φετφατζίδης, μέσα οι Πέτροβιτς και Γαβριήλ.

Συνεχίζει κανονικά ο Ισπανός.

66' Στο έδαφος με πρόβλημα ο Κρέσπο.

62' Αλλαγή για την Βοϊβοντίνα. Μέσα ο Malbašić, έξω ο Vukic.

60' Εφραίμ αντί του Γουίλσον.

56' Καλό σουτ του Φετφατζίδη εκτός περιοχής, κτυπά η μπάλα στο κεφάλι αμυντικού και πάει σε κόρνερ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

ΑΠΟΕΛ: Έμαθε αντίπαλο και πάει Γεωργία… αν προκριθεί

Τα στατιστικά του 1ου ημιχρόνου

Καθυστερήσεις 2 λεπτά

45' Ευκαιρία για τους Σέρβους, με σουτ του Milosavljevic από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Μπέλετς.

42' Κίτρινη στον Ντάλσιο.

39' Δυνατό σουτ από μακριά, αποκρούει ο Μπέλετς.

Ισοφαρίζει με Zukic η Βοϊβοντίνα(ΒΙΝΤΕΟ)

37' ΓΚΟΛ για την Βοϊβοντίνα και 1-1. Ο Zukic με διαγώνιο μέσα από την περιοχή, σκόραρε ισοφαρίζοντας για τους Σέρβους.

29' Ο Μπέλετς με το πόδι βγάζει την δύσκολη απόκρουση στο κοντινό πλασέ του Cumic και κρατάει το 0-1.

Το 0-1 με Σαρφό (ΒΙΝΤΕΟ)

27' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ και 0-1. Πάσα του Τσεμπάκ από τα αριστερά, ο Σαρφό κάνει το πλασέ από το ύψος της περιοχής και άνοιξε το σκορ.

23’ Εξαιρετική άμυνα από τον Κρέσπο, σταμάτησε καλή προϋπόθεση των Σέρβων.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα ο Γεωργιανός, συνεχίζει κανονικά.

18' Στο έδαφος ο Κβιλιτάια με πρόβλημα.

16' Καλό σουτ του Γουίλσον εκτός περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.

9' Γυριστό του Τσεμπάκ, εύκολα ο Carevic.

1' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, για την Βοϊβοντίνα. Εκτέλεσε ο Cumic, μάζεψε ο Μπέλετς.