Themasports

Με το απόλυτο 50/50(!), ο σκοπευτής του Κυνηγετικού Συλλόγου «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου κέρδισε τον τέταρτο αγώνα του φετινού 10ου Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας και συνέβαλε ουσιαστικά και στη νίκη της ομάδας του Συλλόγου του, που επικράτησε στην ομαδική κατάταξη με 138/150, έναντι 137/150 της ομάδας του «Αετού» Πλατανιστάσας και 132/150 της Κυνηγετικής Ένωσης Λυθροδόντα. Το απόλυτο 50/50 πέτυχε και ο νικητής των βετεράνων σκοπευτών Χρίστος Παρασκευαΐδης.

Ο τέταρτος αγώνας, έγινε την περασμένη Κυριακή 25 Ιουνίου, στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά, με αθλοθέτη την Ασφαλιστική εταιρεία ΥΔΡΑ και διοργανωτές τους συνδιοργανωτές του πρωταθλήματος, Σκοπευτική Οργάνωση Λευκωσίας και ΚΟΚ & ΔΑΖ Λευκωσίας.

Στην Α’ κατηγορία των κυνηγών, πίσω από τον νικητή τερμάτισαν οι Κύπρος Χριστοφίδης και Νίκος Χριστοδούλου με 47/50, ενώ στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιώργος Ιωάννου με 48/50, στην Γ’ κατηγορία ο Παναγιώτης Διονυσίου με 47/50 και στην Δ’ κατηγορία των κυνηγών, ο Ανδρέας Λάμπρου με 46/50.

Νικητής στους έφηβους ήταν ο νεαρός Κωνσταντίνος Φιλίππου με 46/50 και στους βετεράνους κυνηγούς ο Χρίστος Νέστωρος με 43/50.

Τέλος στην κατηγορία των σκοπευτών πρώτευσε ο Σπύρος Σαββίδης με 48/50. Η απονομή των επάθλων στους νικητές, θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη 5 Ιουλίου στις 7.30 το βράδυ, στο οίκημα της Κυνηγετικής Ένωση Λυθροδόντα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα: