Η Εθνική μας ηττήθηκε με 3-1 από την Νορβηγία, τα γκολ για τους Νορβηγούς οι Σολμπάκεν και Χάλαντ(2), για την Κύπρο ο Κάστανος.

Επιθετικός μονόλογος για την Νορβηγία στο πρώτο ημίχρονο, άλλωστε ήταν αναμενόμενο το σκηνικό το όποιο βλέπαμε. Η Εθνική μας δυσκολευόταν να κρατήσει μπάλα, με τους Νορβηγούς να αναχαιτίζουν συνέχεια και να επιτίθονται.

Το 1-0 ήρθε στο 12ο λεπτό με γκολ του Σολμπάκεν. Σέντρα του Σόρλοθ, ο Χάλαντ δεν μπόρεσε για το κεφάλι, ο Σολμπάκεν στο δεύτερο δοκάρι με συρτό σουτ, νίκησε τον Μολ και άνοιξε το σκορ.

Οι Νορβηγοί βρήκαν δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, ενώ πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις και ο Μολ, για να μείνει το 1-0 στα πρώτα 45 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χάλαντ ανέλαβε δράση και μέσα σε τέσσερα λεπτά έκανε το 3-0 για τους Νορβηγούς. Στο 56ο λεπτό δόθηκε πέναλτι για χέρι του Νικόλα Ιωάννου και από τα 11 βήματα δεν λάθεψε ο επιθετικός της Σίτι.

Στο 60ο λεπτό κάθετη πάσα του Όντεγκαρντ στον Χάλαντ, ο οποίος δεν λάθεψε απέναντι από τον Μολ και έκανε το 3-0.

Στην συνέχεια του αγώνα όπως ήταν αναμενόμενο η Νορβηγία κατέβασε ρυθμούς, με την Εθνική μας να βρήκε χώρους στον αγωνιστικό χώρο, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κάστανος σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα:

90+3 ΓΚΟΟΛ για την Εθνική μας. Ο Κάστανος μείωσε σε 3-1.

90+1 Έξω ο Κούσουλος, μέσα ο Σατσιάς.

3 λεπτά έξτρα χρόνος

87' Πλασέ του Μπέργκε, λίγο άουτ.

72' Πολύ καλό σουτ του Κούσουλου, η μπάλα κάπου βρήκε και πήγε σε κόρνερ.

68' Μέσα ο Χριστοφή, έξω ο Πίττας.

65' Σουτ του Κορέια, η μπάλα κάπου βρίσκει και πάει κόρνερ.

Τριπλή αλλαγή για την Εθνική μας, οι Τζιωνής, Ανδρέου και Λοϊζου στις θέσεις των Πηλέα, Μηνά Αντωνίου και Χαραλάμπους.

Τα δύο γκολ του Χάαλαντ που... αποτελείωσαν την Εθνική μας (ΒΙΝΤΕΟ)

60΄ΓΚΟΛ για την Νορβηγία και 3-0. Κάθετη του Όντεγκαρντ στον Χάλαντ και ο δεύτερος τελειώνει την φάση.

56' ΓΚΟΛ για την Νορβηγία και 2-0. Ο Χάλαντ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και διπλασίασε τα τέρματα της Νορβηγίας.

55' Χέρι του Ιωάννου και πέναλτι για την Νορβηγία.

51' Kεφαλιά του Σέρλοθ, η μπάλα λίγο άουτ!

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

1 λεπτό ο έξτρα χρόνος

43' Σπουδαία επέμβαση Μολ στο τετ α τετ με τον Άουρσνες. Η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και πήγε έξω.

37' Κίτρινη ο Πίττας για φάουλ στον Νίλαντ.

32' Δυνατό σουτ του Χάλαντ εντός περιοχής, μεγάλη επέμβαση από τον Μολ.

31' Σουτ του Πηλέα, μαζεύει εύκολα ο Νίλαντ.

22' Καλή στιγμή με τον Όντεγκαρντ, η μπάλα άουτ.

18' Κίτρινη στον Άουρσνες.

Το 1-0 της Νορβηγίας με Σολμπάκεν(ΒΙΝΤΕΟ)

12' ΓΚΟΛ για την Νορβηγία και 1-0. Σέντρα του Σόρλοθ, ο Χάλαντ δεν μπορεί για το κεφάλι, ο Σολμπάκεν στο δεύτερο δοκάρι με συρτό σουτ, νίκησε τον Μολ και άνοιξε το σκορ.

10' Δοκάρι για τους Νορβηγούς. Ο Μέλινγκ έκανε το σουτ, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μολ!

9' Τεράστια απόκρουση από τον Μολ. Ο Μπεργκ βρέθηκε σε πολύ καλή θέση έκανε το σουτ, του είπε όχι ο Μολ.

4' Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Στράντμπεργκ από κοντινή θέση η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μολ.

4' 1ο κόρνερ για την Νορβηγία.

2' Άστοχο σουτ του Αντωνίου.

1' Κάθετη του Όντεγκαρντ προς τον Χάλαντ, βγήκε ο Μολ και έδιωξε.