Στον τρίτο αγώνα του 10ου Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας 2023

• Στην Α’ κατηγορία των κυνηγών πρώτευσε ο Ανδρέας Θεοχαρίδης, στη Β’ κατηγορία ο Γιώργος Ιωάννου, στην Γ’ ο Χρίστος Κίζας και στην Δ’ ο Λάμπρος Λάμπρου

• Νικητής στους σκοπευτές, ο Σπύρος Σαββίδης, στους έφηβους ο Αλέξανδρος Κλεάνθους και στους βετεράνους κυνηγούς ο Θανάσης Κωνσταντίνου

Με 133 επιτυχίες στους 150 μετρίσιμους δίσκους, η πρώτη ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου “Αετός” Πλατανιστάσας, κέρδισε τον τρίτο αγώνα κι έκανε το 3 στα 3 στο φετινό 10ο Επαρχιακό Πρωτάθλημα Σκοποβολής Λευκωσίας! Ο αγώνας έγινε την περασμένη Κυριακή 28 Μαΐου στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού Σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» και τον αθλοθέτησε η εταιρεία G&L CALIBERS LTD, κατασκευαστές των φυσιγγίων VICTORY.

Στην ατομική κατάταξη, ο Ανδρέας Θεοχαρίδης του Κυνηγετικού Συλλόγου “Αετός” Εργατών ήταν ο νικητής στην Α’ κατηγορία των κυνηγών με 46/50, ενώ στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιώργος Ιωάννου της Κυνηγετικής Ένωσης Λυθροδόντα με 45/50, στην Γ’ κατηγορία ο Χρίστος Κίζας του Κ.Σ “Φραγκολίνα” Καϊμακλίου με 39/50 και στην Δ’ κατηγορία ο Λάμπρος Λάμπρου του Κυνηγετικού Συλλόγου Μιτσερού με 46/50.

Στην κατηγορία των σκοπευτών, την πρώτη θέση πήρε ο Σπύρος Σαββίδης του Κ.Σ. Λακατάμιας με 47/50, ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα, ο Χαράλαμπος Μιχαήλ του Κ.Σ “Φτέλια” Γερίου τερμάτισε στη δεύτερη θέση. Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο νεαρός Αλέξανδρος Κλεάνθους του ίδιου Συλλόγου με 35/50, ενώ ο Θανάσης Κωνσταντίνου του Κ.Σ “Πολύκαττος” Αγίας Μαρίνας με 43/50 ήταν ο νικητής στους βετεράνους κυνηγούς και ο Πανίκος Ναζίρης της ΣΚΟΛΕΥ με 44/50 στους βετεράνους σκοπευτές .

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του τρίτου πρωταθληματικού αγώνα του φετινού 10ου Επαρχιακού πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία.