ΑΕΛ και Δόξα συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1 στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής, με την ομάδα της Κατωκοπιάς να εξασφαλίζει την παραμονή στην α' κατηγορία καθώς στον άλλο αγώνα της ημέρας η Ανόρθωση νίκησε την ΕΝΠ με 1-0.

Άνοιξε το σκορ στο 26' ο Κοντινέλα, ισοφάρισε για την Δόξα στις καθυστερήσεις ο Μπένι με εκτέλεση πέναλτι.

Κίτρινη κάρτα στον Τσιμπόλα

2' Κόρνερ για την Δόξα που μπήκε επιθετικά στο ματς.

Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενος και νέο κόρνερ...

Απομακρύνει αμυντικός μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μιραλάς.

8' O Mπένι δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά, η μπάλα στον Ολιβέιρα.

Κάσα αντί Μιραλάς

21' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΛ.

Κίτρινη στον Αντενόν για φάουλ στον Μιλιντσεάου

Απευθείας ο Τσιμπόλα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα...

24'  Σέντρα του Χάσα από τα δεξιά, είναι πολύ δυνατή και περνά ανεκμετάλλευτη...

26' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Συλβέστρος από δεξιά έκανε το γύρισμα, ο Τσέρνιχ με τακουνάκι έστρωσε στον Κοντινέλα που άνοιξε το σκορ με δεξί πλασέ.

Δεύτερο γκολ για τον Κοντινέλα στο πρωτάθλημα.

30' Ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Κάσα να πλασάρει από διαγώνια θέση, άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Τσέρνιχ να πλασάρει και τον Σισκόφσκι να πέφτει και να σώζει την Δόξα!

33' Ερέρα αντί Παυλίδη

42' Κόρνερ για την ΑΕΛ... πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Δόξα

44' Κίτρινη κάρτα στον Φιλίποβιτς

Εκτέλεσε ο Μπένι, κόρνερ για την Δόξα.

Εκτέλεσε ο Ερέρα, η μπάλα στον Ολιβέιρα.

45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Έναρξη β΄ημιχρόνου

Οδυσσέως αντί Μιλιντσεάνου

Αμπντουλαχί αντί Ασαμόα

ΤΕΡΑΣΤΙΑ διπλή ευκαιρία για την Δόξα, ο Σαντίκ δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίκτυα!

Ο Σιλβέστρος έσωσε την ΑΕΛ διώχνοντας την μπάλα προ της γραμμής τέρματος.

55' Κίτρινη στον Κοντινέλα.

60' Κίτρινη στον Σιλβέστρο

61' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Κολιάς έκανε το σουτ, κόρνερ...

Εκτέλεσε ο Τζάλμα, νέο κόρνερ...

62' Ντέγουεστ αντί Κολιά

63' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

70' Ίλιτς αντί Ερέρα

71' Σουτ από τον Τζάλμα, η μπάλα στον Σισκόφσκι.

Ο Οδυσσέως εντός περιοχής δεν μπορεί να ξεπεράσει τον Καραμανώλη.

Ο Σαντίκ έκανε το δεξί σουτ, δοκάρι!

83' Κόρνερ για την Δόξα...

Στην αντεπίθεση η ΑΕΛ, φάουλ από τον Αμπντουλαχί στον Κάσα και κίτρινη στον παίκτη της Δόξας.

85' Χριστοδούλου αντί Κοντινέλα, Ζαχαρία αντί Σιλβέστρου.

Φασουλιώτης αντί Τραϊτσέφσκι

90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Σουτ από τον Κάσα, άουτ.

Κόρνερ για την Δόξα.

90'+4' Πέναλτι υπέρ της Δόξας...

Ο Σαντίκ έκανε την κεφαλιά και ο Τσιμπόλα στην προσπάθεια να διώξει βρήκε την μπάλα με το χέρι ψηλά κοντά στον ώμο...

Εξετάζεται η φάση.

Πανηγυρίζουν οι άνθρωποι της Δόξας ...

90'+4' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Μπένι ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι

ΑΕΛ: Ολιβέιρα, Τεϊσέιρα, Μιραλάς (Κάσα 7'), Σιλβέστρος, Φιλίποβιτς, Τσιμπόλα, Τσέρνιχ, Μιλιτσεάνου, Κόλιας, Τζάλμα, Κοντινέλα

Στον πάγκο: Μπέκερ, Νταβόρ, Ιωάννου, Χριστοδούλου, Ζαχαρία, Σεργίου, Οδυσσέως, Νεοφύτου, Γενεθλίου, Ντέγοεστ

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι, Σαντίκ, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Παυλίδης (Ερέρα 33'- Ίλιτς 70'), Τραϊτσέφσκι, Μέσκα, Ασάντε

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Ογιάλα, Αμπντουλαχί, Φασουλιώτης, Ναγκάρ

Διαιτητής: Maggioni Lorenzo
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας