Ολυμπιακός και Ακρίτας συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 στο Μακάρειο για την 13η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Στο 10' ο Πικής με αριστερό σουτ μετά από μπαλιά του Κονέ άνοιξε το σκορ, με τον Πεχλιβάνη στο 27' να ισοφαρίζει σε 1-1 με αριστερό πλασέ μετά από ασίστ του Αλσέους.

Στο 73' ο Γαβριήλ με ωραία ενέργεια και αριστερό σουτ ο Ακρίτα πήρε προβάδισμα στο σκορ με 1-2, ενώ στο 87' ο Ντουρμισάι με εκτέλεση πέναλτι... μέσω VAR διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

2' Κόρνερ για τον Ακρίτα, πέρασε ανεκμετάλλευτο...

7' Διπλή ευκαιρία με τον Πική, εξουδετερώνει ο Μολ.

10' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Πικής με αριστερό σουτ μετά από μπαλιά του Κονέ κάνει το 0-1.

Πρώτο γκολ για τον γκολ.

19' Κίτρινη στον Κλεμέντε.

24' Ο Πικής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

27' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Πεχλιβάνης με αριστερό πλασέ μετά από ασίστ του Αλσέους ισοφαρίζει.

Πρώτο γκολ για τον Πεχλιβάνη.

30' Κίτρινη στον Ενόχ.

42' ΓΚΟΛ 1-2! Στο 42' μετά από λάθος του Λιασίδη ο Γαβριήλ με αριστερό πλασέ έκανε το 1-2.

Το γκολ ακυρώθηκε λόγω χεριού από τον Γαβριήλ.

45' Σουτ από τον Αλσέους, δοκάρι!

Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

*116 εισιτήρια. 88 Ολυμπιακοί, 28 οι οπαδοί του Ακρίτα.

50'  Σέντρα-σουτ του Πεχλιβάνη από τα δεξιά, αποκρούει δύσκολα ο Καστεγιάνι

56' Τόρες και Εράσο αντί Πική και Λόπες

61' Άστοχο σουτ του Κλεμέντε εντός περιοχής μετά από σέντρα του Αραούχο

63' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γαβριήλ, ο Τόρες έπιασε το σουτ στην κίνηση και ανάγκασε τον Μολ μεγάλη απόκρουση!

64' Ο Γαβριήλ με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα εκατοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μολ!

67' Χέντρικς αντί Κορομά

73' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Εράσο πάσαρε στον Γαβριήλ ο οποίος με ωραία ενέργεια και αριστερό σουτ έκανε το 1-2!

Πέμπτο γκολ για τον Γαβριήλ.

80' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Γιακουμάκη να εκτελεί κόρνερ και τον Λιασίδη να κάνει την κεφαλιά αναγκάζοντας τον Καστεγιάνι σε... απογείωση με εντυπωσιακή απόκρουση!

84' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι

Ελέγχεται από το VAR πιθανό πέναλτι στον Ντουρμισάι...

Ο ρεφ πάει στο on field review...

85' Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού για παράβαση από τον Ντραμέ στον Ντουρμισάι.

Κίτρινη στον Ντραμέ.

86' Δημητρίου αντί Λιασίδη

87' ΓΚΟΛ 2-2! Ο Ντουρμισάι με εκτέλεση πέναλτι ισοφαρίζει σε 2-2!

4o γκολ για τον Ντουρμισάι

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τεράστια ευκαιρία για τον Ακρίτα με τον Τόρες να σουτάρει και τον Μολ να εξουδετερώνει με το το πόδι!

90'+1' Καϊάφας αντί Ντουρμισάι.

Ολυμπιακός: Μολ, Λιασίδης (Δημητρίου 86'), Χριστοδούλου, Πεχλιβάνης, Γιακουμάκης, Νάνι, Ζεφκής, Ενόχ, Αλσέους, Ντουρμισάι (Καϊαφας 90'+1'), Κορομά (Χέντρικς 67').
Στον πάγκο: Τσαρλς, Χριστοφόρου, Δημητρίου,, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Χριστοδούλου.
Ακρίτας: Καστεγιάνι, Πογκέν, Ντραμέ, Κονέ, Κλεμέντε (Άμπραχαμ 77'), Μεντιμόρετς, Γαβριήλ, Πικής (Τόρες 56'), Φοριέλ, Αραούχο, Λόπες (Εράσο 56').
Στον πάγκο: Περντρέου, Ονόντι, Φοφανά, Αμντουσαλάμοφ, Τζούνιορ, Ντουμπόφ, Δημοσθένους, Σαραβάνια, Καραγιάννης.
Κίτρινες: Ενόχ 30', Ντουρμισάι 84' / Κλεμέντε 19', Ντραμέ 85'
Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια