Με γκολ-πέναλτι του Τιτζανί στο 90+10' η Δόξα πήρε δραματική και χρυσή νίκη για τη μάχη της παραμονής ενώ έριξε στη Β' Κατηγορία τον Ολυμπιακό. Ο Ενόχ άνοιξε το σκορ στο 61' για τους μαυροπράσινους, ο Τρούγιτς έγραψε το 1-1 στο 80' με τον Τιτζανί στα... χασομέρια να διαμορφώνει το τελικό 1-2!

Σε ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν έφτιαξαν σχεδόν καθόλου φάσεις με το άστοχο σουτ του Στυλιανού μέσα από την περιοχή του Ολυμπιακού στο 41 να είναι η μοναδική καλή φάση. Κάπως έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Μέχρι το 60' δεν άλλαξε κάτι όμως μέσα σε τρία λεπτά το παιχνίδι πήρε φωτιά.

Στο 61' ο Ενόχ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Δύο λεπτά μετά η Δόξα απάντησε με γκολ του Κοβάσεβιτς όμως τελικά δεν μέτρησε αφού υπήρχε οφ-σάιντ στον Σαντίκ, στην αρχή της φάσης.

Στο 80ο λεπτό ο Τρούγιτς έφερε το ματς στα ίσα με πλασέ μέσα από την περιοχή ενώ ένα λεπτό μετά λίγο έλειψε να το γυρίσει μόνος του, όμως το ψηλοκρεμαστό σουτ του πέρασε λίγο έξω!

Το σουτ του Τιτζανί στο 90+4' κτύπησε στο δοκάρι του Ολυμπιακού ενώ στο 90+6' ο Τσαρλς έκανε μεγάλη απόκρουση σε πλασέ του Τρούγιτς. Τελικά στο 90+8' η Δόξα κέρδισε πέναλτι και ο Τιτζανί το μετέτρεψε σε γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 1-2!

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα:

90+10' ΓΚΟΛ για τη Δόξα και 1-2 με Τιτζανί!

90+8' Πέναλτι για τη Δόξα!

90+7' Έλεγχος στο VAR για πιθανό πέναλτι υπέρ της Δόξας

90+6' Τεράστια απόκρουση του Τσαρλς σε τετ-α-τετ με τον Τρούγιτς!

94' Σουτ του Τιτζανί, η μπάλα στο δοκάρι!

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Κεφαλιά του Σαντίκ, πάνω από τα δοκάρια

88' Κεφαλιά του Έσελινκ, η μπάλα άουτ

85' Μεγάλη απόκρουση από τον Τσαρλς σε σουτ του Μπένι

81' Παραλίγο να το γυρίσει μόνος του ο Τρούγιτς, όμως το πλασέ του πέρασε λίγο έξω!

80' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με Τρούγιτς και 1-1!

67' Κεφαλιά του Έσελινκ, η μπάλα έξω

63' ΓΚΟΛ για τη Δόξα... Ελέγχεται από το VAR το γκολ, για οφ-σάιντ στον Σαντίκ. Ακυρώνεται το γκολ, παραμένει το 1-0 για τον Ολυμπιακό

61' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Ενόχ! Ο επιθετικός του Ολυμπιακού μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ

60' Δυνατό σουτ του Γιακουμάκη, ο Σισκόφσκι διώχνει με τις γροθιές

59' Κίτρινη στον Ασάντε

50' Κίτρινη στον Στυλιανού

49' Σουτ του Τρούγιτς, η μπάλα κτυπάει στον Έσελινκ

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Κίτρινες σε Τρούγιτς και Πεχλιβάνη

41' Ευκαιρία για τη Δόξα, ο Στυλιανού έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή όμως έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

38' Κίτρινη στον Ίλιτς

29' Σουτ του Γιακουμάκη, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

22' Δεν μπορούν να φτιάξουν ευκαιρίες οι δύο ομάδες, πατάει κάπως καλύτερα ο Ολυμπιακός

11' Κακός ο ρυθμός χωρίς ευκαιρίες

5΄Ευκαιρία για τη Δόξα με τον Τρούγιτς να μπαίνει στην περιοχή όμως το σουτ του πέρασε έξω

3' Ο ρεφ πάει για on-field review και τελικά δίνει την κατοχή στη Δόξα! Δεν υπάρχει πέναλτι

2' Έλεγχος του VAR για περίπτωση πέναλτι για χέρι του Αντενόν

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Οι αρχικές συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Tσαρλς, Λιασίδης, Έσελινκ, Χριστοδούλου, Πεχλιβάνης, Γιακουμάκης, Ζευκής, Ενόχ, Αλσέους, Ντουρμισάι, Κορόμα
Στον πάγκο: Πησιάς, Μολ, Δημητρίου, Χέντρικς, Κυριάκου, Καϊάφας, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Χριστοδούλου, Δημητρίου

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι, Ίλιτς, Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Τιτζανί, Ασαμόα, Ογιάλα, Αμντουλάχι, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ, Μέσκα

Στάδιο: Μακάρειο

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς

Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος