Themasports

Με γκολ των Λέουκο (7') και Ντούρις (44') Καρμιώτισσα και Νέα Σαλαμίνα έμειναν στο 1-1 στο Τσίρειο για το Β' Γκρουπ.

Με γκολ μόλις στο 7ο λεπτό άρχισε ο αγώνας με τους παίκτες της Νέας Σαλαμίνας να συνδυάζονται ωραία και τον Λέουκο να ανοίγει το σκορ με πλασέ μέσα από την περιοχή!

Οι ερυθρόλευκοι απείλησαν και στο 14' με το πλασέ του Τσίκο που ανάγκασε τον Κνόμπλοχ σε δύσκολη απόκρουση.

Μετά το πρώτο τέταρτο έβγαλε αντίδραση η Καρμιώτισσα και αφού απείλησε δις με σουτ του Ντούρις, η τρίτη ήταν και φαρμακερή αφού ο Σλοβάκος φορ σκόραρε στο 45' για το 1-1 με προβολή μετά από φάουλ του Ελ Αλουχί! Η φάση εξετάστηκε από το VAR και μετά από τέσσερα λεπτά μέτρησε...

Στην επανάληψη η Καρμιώτισσα πίεσε από την αρχή για ένα γκολ όμως ο Κίσσας είπε όχι στα δυνατά σουτ των Ελ Αλουχί και Ντούμπια στο 47' και το 52'.

Οι ερυθρόλευκοι απάντησαν με δυο άστοχα μακρινά σουτ των Φελίπε και Μιγκελίτο ενώ στο 78' ο Κίσσας έκανε ακόμη μια απόκρουση σε γυριστό του Λουκίλι, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη της αναμέτρησης:

4' λεπτά καθυστερήσεις

78' Γυριστό του Λουκίλι, άλλη μια απόκρουση από τον Κίσσα

68' Μακρινό σουτ του Μιγκελίτο μετά από λάθος του Κνόμπλοχ, η μπάλα λίγο έξω

62' Απειλεί με σουτ του Φελίπε η Σαλαμίνα, ο Κνόμπλοχ αποκρούει σε κόρνερ

52' Ακόμη μια απόκρουση από τον Κίσσα σε δυνατό σουτ του Ντούμπια

47' Δυνατό σουτ του Ελ Αλουχί μέσα από την περιοχή, ο Κίσσας διώχνει σε κόρνερ

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+4' Η φάση ελέγχθηκε από το VAR και το γκολ μετράει κανονικά

45' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα και 1-1! Ο Ελ Αλουχί εκτέλεσε φάουλ και ο Ντούρις στο δεύτερο δοκάρι με προβολή ισοφάρισε

28' Σουτ του Ντούρις, η μπάλα λίγο έξω

22' Σουτ του Ντούμπια, μαζεύει ο Κίσσας

16' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, το σουτ του Ντούρις από πλεονεκτική θέση πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια

14' Πλασέ του Τσίκο, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ

7' ΓΚΟΛ για τη Σαλαμίνα! Ο Μποτεάκ έκανε την πάσα από δεξιά και ο Λέουκο με πλασέ άνοιξε το σκορ

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τσέλουτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις, Γκαζτανάγια

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τάντι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Γκρατινάρου, Μίκο, Οικονομίδης, Γιουσούφ, Γκράβενμπερχ, Λουκίλι, Νεοφύτου

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Ντάτκοβιτς, Τσίκο, Καρλίτος, Μποτεάκ, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Φελίπε, Μαρτίνιο

Στον πάγκο: Καλανίδης, Μαλεκκίδης, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Σάλλαλιχ, Φράγκος, Νικολάου, Μαργκάσα, Τιάγκο, Ντιακιτέ

Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
Α΄ Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια