ΑΕΚ και Άρης έμειναν στην ισοπαλία σε ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι, με τον Κακόριν να σκοράρει δύο γκολ, το ένα ήταν αυτογκόλ και τους Πηλέα και Άνχελ Γκαρθία να δέχονται κόκκινη.

Στα πρώτα στάδια του αγώνα η ΑΕΚ μπήκε με περισσότερη διάθεση, προσπάθησε να δημιουργήσει χωρίς ωστόσο να καταφέρει να απειλήσει την εστία του Βάνα Άλβες.

Μέχρι το 20ο λεπτό ο αγώνας είχε αρκετά καλό ρυθμό με την μπάλα να ανεβώ-κατεβαίνει, οι δύο ομάδες έκαναν λάθη στις τελικές μεταβιβάσεις και έτσι παρέμεινε το 0-0.

Η ΑΕΚ είχε μεγάλη ευκαιρία στο 24ο λεπτό, ο Γκιούρτσο βρέθηκε εντός περιοχής από πλάγια θέση, προτίμησε να τελειώσει παρά να δώσει πίσω στον Τρισκόφσκι και ο Βανά απέκρουσε στέλνοντάς την μπάλα σε κόρνερ.

Στο 40ο λεπτό ο Βανά έστειλε βαθιά μπαλιά στο Μπαμπίκα, ο Γκαρθία έδειχνε να ελέγχει την μπάλα ωστόσο του ξέφυγε, ο Γκαμπονέζος μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε την πάσα στον Κακόριν που βρισκόταν στο ύψος του πέναλτι, ο Ρώσσος τελείωσε με την μία την φάση και έκανε το 0-1 για τον Άρη.

Δύο λεπτά αργότερα η ΑΕΚ, βρέθηκε πολύ κοντά στην ισοφάριση, με τον Βανά να λέει όχι στον Τρισκόφσκι, ο οποίος βρέθηκε εντός μικρής περιοχής έκανε το σουτ , με τον Βραζιλιάνο τερματοφύλακα να κάνει σωτήρια απόκρουση.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όπως ήταν αναμενόμενο η ΑΕΚ, μπήκε με στόχο να σκοράρει νωρίς. Στο 55ο λεπτό έφθασε κοντά στην ισοφάριση με σουτ του Φαράζ εκτός περιοχής και τον Βανά να απογειώνεται και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

Στο 59ο λεπτό η ΑΕΚ έφθασε στην ισοφάριση με αυτογκόλ του Κακόριν. Η ΑΕΚ στην συνέχεια πίεζε θέλοντας να σκοράρει και 2ο τέρμα.

Στο 75ο λεπτό η ΑΕΚ έμεινε με 10 αφού ο Άνχελ Γκαρθία δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε. Στο 90ο λεπτό έμεινε και ο Άρης με 10 ποδοσφαιριστές αφού ο Πηλέας δέχθηκε και αυτός την δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα:

5 λεπτά έξτρα χρόνος

90' Δευτερή κίτρινη στον Πηλέα και αποβάλλεται. Με 10 και ο Άρης.

85' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα οι Γιάκολις και Νίκολιτς, έξω οι Φαράζ και Ροσάλες.

80' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα οι Γκρόμοφ και Κάσας, έξω οι Γκιούρτσο και Τρισκόφσκι.

80' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Γιαμπλόνσκι και Σπόλιαριτς, έξω οι Μπαμπίκα και Ζόκε.

79' Κίτρινη στον Πηλέα.

75' Δεύτερη κίτρινη στον Γκαρθία και αποβάλλεται. Με 10 ποδοσφαιριστές η ΑΕΚ.

72' Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Στεπίνσκι, έξω ο Γκομίς.

70' Σουτ του Γκιούρτσο, με διπλή προσπάθεια μαζεύει ο Βανά.

60' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Λόπες, έξω ο Ναούμ.

Η ΑΕΚ ισοφαρίζει… με αυτογκόλ του Κακόριν (ΒΙΝΤΕΟ)

59' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Η Λαρνακείς κάνουν το 1-1 με αυτογκολ του Κακόριν.

59' Κίτρινη στον Μπράουν.

58' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Μπράουν και Μπένγκτσον, έξω οι Στρούσκι και Μαγιαμπέλα.

Οι δύο τεράστιες αποκρούσεις του Βανά! (ΒΙΝΤΕΟ)

55' Τεράστια απόκρουση από τον Βανά. Φοβερό σουτ του Φαράζ, εντυπωσιακά και με μεγάλη δυσκολία σε κόρνερ ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

1 λεπτό ο έξτρα χρόνος

44' Κίτρινη στον Γκαρθία.

42' Τεράστια ευκαίρια για την ΑΕΚ. Ο Βανά κάνει τεράστια απόκρουση, αφού είπε όχι στην Τρισκόφσκι που έκανε το σουτ εντός της μικρής περιοχής.

Ο Κακόριν κάνει το 0-1 για τον Άρη (ΒΙΝΤΕΟ)

40' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη. Ο Κακόριν κάνει το 0-1 για την Λεμεσιανή ομάδα.

32' Σουτ του Γκομίς, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ.

30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαγιαμπέλα μπήκε στην περιοχή και βρέθηκε απέναντι από τον Πίριτς, το τελείωμα του έφυγε έξω.

27' Κίτρινη στον Ζόκε.

24' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Πονς στο Γκιούρτσο, ο Ούγγρος τελείωσε την φάση από πλάγια θέση και ο Βάνα απέκρουσε την μπάλα σε κόρνερ.

15' Σουτ από τον Φαράζ,  έξω η μπάλα.

10' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Γκομίς το σουτ, πάει εκτός εστίας η μπάλα.

6' Απευθείας εκτέλεση του Γκιούρτσο από μακριά, ήταν έτοιμος ο Βανά.