Ανόρθωση και Καρμιώτισσα, έμειναν στο 0-0 σε ένα φτωχό παιχνίδι από φάσεις. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν αρκετά και να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου γκολ.

Πολύ φτωχό το πρώτο ημίχρονο της αναμετρήσεις. Η Ανόρθωση δεν κατάφερε να δημιουργήσει σχεδόν καθόλου και στο πρώτο ημίχρονο μέτρησε μόλις μία τελική, η οποία ήταν εκτός στόχου.

Από την άλλη η Καρμιώτισσα είχε περισσότερη διάθεση και ήθελε να δημιουργήσει φάσεις. Είχε στο σύνολο 7 τελικές στο πρώτο ημίχρονο και οι 4 στόχος. Μεγαλύτερη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, ήρθε στο 39 λεπτό με τον Καλτσά, βρέθηκε απέναντι στον Μιχαήλ, ο οποίος απέκρουσε το σουτ με το κεφάλι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση μπήκε με περισσότερη διάθεση και κυκλοφορούσε την μπάλα. Δεν κατάφερε ωστόσο να δημιουργήσει φάσεις και να γίνει αισθητή στον Κνόμπλοχ. Η καλύτερη φάση της Ανόρθωσης στο πρώτο 20λέπτο του δευτέρου ημιχρόνου, ήταν ένα δυνατό σουτ του Ιωάννου, εκτός περιοχής.

Στην συνέχεια η Καρμιώτισσα δημιούργησε κάποιες απειλές προς την εστία του Μιχαήλ, με αποκορύφωμα την φάση του 73ου λεπτού, όπου Ελ Αλουχί από κοντινή απόσταση έστειλε την μπάλα μόλις έξω.

Το Live:

Τα στατιστικά του αγώνα

73' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ελ Αλουχί μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ από κοντινή απόσταση, ωστόσο έστειλε την μπάλα μόλις έξω.

72' Κίτρινη στον Ιωάννου.

68' Δυνατό σουτ του Γκερέρο, επέμβαση απο τον Κνόμπλοχ.

63' Δυνατό σουτ του Μιχάλη Ιωάννου, πέφτει και μπλοκάρει ο Κνόμπλοχ.

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

39' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, ο Καλτσάς βρέθηκε απέναντι στον Μιχαήλ, ωστόσο ο Κύπριος τερματοφύλακας απέκρουσε την μπάλα με το κεφάλι.

36' Κεφαλιά από τον Αργυρού, πάνω από την εστία του Κνόμπλοχ η μπάλα.

31' Φαλτσαριστό σουτ του Ντούμπια, μαζεύει ο Μιχαήλ.

28' Κίτρινη στον Γκραντινάρου.

16' Δυνατό σουτ του Ντούμπια, εκτός περιοχής, στην αγκαλιά του Μιχαήλ η μπάλα.

13' Με απευθείας εκτέλεση φάουλ πήγε να απειλήσει ο Ελ Αλουχί, αλλά η μπάλα βρήκε στο τείχος και πήγε σε κόρνερ, για την Καρμιώτισσα.

Χωρίς κάποια καλή φάση στο πρώτο 10λεπτό της αναμέτρησης.