Την Πέμπτη παίζει η Αναγέννηση Δ. στο Αυγόρου – Μάχη πρωτιάς στον Όμιλο 06-13

Η ΑΕΚ πέρασε από το Δάλι και βρίσκεται ένα πόντο λιγότερο  από την  Αναγέννηση Δερύνειας στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Γυναικών για τον Όμιλο 1-5. Την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023 η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε με 1-3 του Πανιδαλιακού και μετά από 5 αγώνες έχει 13 βαθμούς.

Η ομάδα του Γιώργου Γεωργίου επικράτησε με 11-25 και 21-25 στα δυο πρώτα σετ με τις «πορτοκαλί» να μειώνουν σε 1-2 στο τρίτο σετ (25-22). Η ομάδα της ΑΕΚ έκλεισε το σκορ κερδίζοντας το τέταρτο σετ με 18-25 και να επιβληθεί με 1-3 σετ.

Η πρωτοπόρος Αναγέννηση Δερύνειας δοκιμάζεται την Πέμπτη 23 Μαρτίου 2023 στην Τεχνική Σχολή Αυγόρου απέναντι στο UClan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αναγέννηση Δερ. 5 Αγ. 05-00 15-05 14
  2. ΑΕΚ Λ. 5 Αγ. 04-01 14-05 13
  3. Uclan Cyprus ΘΟΙ Αυγ. 05 Αγ. 03-02 11-10 07
  4. Εθνικός Λ. 04 Αγ. 01-03 06-11 03
  5. Πανιδαλιακός 5 Αγ. 00-05 05-15 02

Για τις θέσεις 06-13 ο ΑΠΟΚ επικράτησε της Ομόνοιας στο Γυμνάσιο Αγίου Χρυσοστόμου με 1-3 (23-25, 15-25, 25-23, 19-25) και ανέβηκε στη 2η θέση με 09 βαθμούς.

Στο Γυμνάσιο Αγίου Αθανασίου η Ε.Ν.Α.ΑΘ. επικράτησε του Ροτσίδη Μάμμαρι με 3-0 και βρίσκεται στην 3η θέση του Ομίλου με 09 βαθμούς.

Ο Α.Ο. Διόνυσος πήρε τους τρεις βαθμούς στον αγώνα με τον  Αχιλλέα Κ. χωρίς αγώνα και ανέβηκε στην πρώτη θέση του Ομίλου.