Στον πρώτο αγώνα του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σπόρτιγκ • Με τη φόρα του από τον πρώτο αγώνα κόμπακ, ο νικητής «καθάρισε» και τον πρώτο αγώνα σπόρτιγκ! • Στους έφηβους πρώτευσε ο νεαρός Γιώργος Παναγή, στους σίνιορς ο Λέοντιος Λεοντίου και στους βετεράνους ο Μίκης Φυλακτού

Ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Ντίνος Κωνσταντίνου, ήταν ο μεγάλος νικητής στον πρώτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής, που ήταν για το «Κύπελλο Αμμοχώστου». Ο αγώνας έγινε στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας την περασμένη Κυριακή 5 Οκτωβρίου και τον αθλοθέτησε με βαρύτιμα έπαθλα, η εταιρεία OLYMPIA OCEAN CARRIAGES LTD. O νικητής, με τη φόρα του από τον πρώτο αγώνα κόμπακ που έγινε 15 μέρες προηγουμένως «καθάρισε» και τον πρώτο αγώνα σπόρτιγκ, με 90 επιτυχίες στους 100 δίσκους, τέσσερις δίσκους πάνω από τους Σάββα Πάτσαλο της ΣΚΟΛΕΥ και τους Ανδρέα Βασιλείου και Ανδρέα Ανδρέου της ΣΚΟΛΑΡ που ακολούθησαν με 86/100. Ένα αποτέλεσμα που χάρισε στον Σάββα Πάτσαλο την πρώτη θέση στη Β’ κατηγορία, ενώ στην Γ’ κατηγορία κέρδισε ο Στέλλιος Λαυρεντίου της ΣΚΟΛΕΜ με 73/100 και στην Δ’ κατηγορία ο Νεόφυτος Σιαλής της ΣΚΟΑΜ με 81/100.

Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο Γιώργος Παναγή της ΣΚΟΛΑΡ με 71/100, στους σίνιορς ο συναθλητής του Λεόντιος Λεοντίου με 80/100 και στους βετεράνους ο Μίκης Φυλακτού της ΣΚΟΛΕΥ με 65/100. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πρώτου αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Αμμοχώστου», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: