Η ποιότητα της Γουέστ Χαμ, μίας ομάδας της Πρέμιερ Λιγκ, "μίλησε" στο "ΑΕΚ Αρένα", αφού επικράτησε με 2-0 της μαχητικής ΑΕΚ για τη φάση των "16" του Κόνφερενς Λιγκ και πήρε μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού στις 16/03.

Στα πρώτα 30 λεπτά, η ΑΕΚ είχε καλή κυκλοφορία μπάλας, κέρδισε τις μονομαχίες και είχε "μπλοκάρει" τη Γουέστ Χαμ, αφού δεν της επέτρεψε να γίνει απειλητική.

Μετά το 30΄ όμως, τα "Σφυριά" ανέβασαν ταχύτητα και σκόραραν δύο καταπληκτικά γκολ με τον Αντόνιο.

Στην επανάληψη, η Γουέστ Χαμ μπήκε δυνατά και "άγγιξε" το 0-3, με την ΑΕΚ να κάνει τριπλή αλλαγή και να βελτιώνει αισθητά την εικόνα της μετά το 65΄, βάζοντας μάλιστα πίεση στην Αγγλική ομάδα ψάχνοντας το γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, παρά τα πολλά (14!) κόρνερ που κέρδισε.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90΄+4΄ Άστοχο σουτ από τον Τρισκόφσκι.

90΄ Απαντά η ΑΕΚ με τον Τρισκόφσκι, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Αρεόλα είπε "όχι".

89΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γουέστ Χαμ με τον Πακετά, απέκρουσε σωτήρια στο τετ α τετ ο Πίριτς, κρατώντας το 0-2.

81΄ Άστοχο σουτ από τον Σούτσεκ.

76΄ Άστοχο σουτ του Εγγλέζου.

71΄ Κεφαλιά από τον Φαράζ, μπόκαρε ο Αρεόλα.

61΄ Άστοχο σουτ από τον Μπόουεν.

49΄ Σουτ του Μπενραχμά, άουτ η μπάλα.

48΄ Τεράστια ευκαιρία για τη Γουέστ Χαμ για το 0-3 με τον Αντόνιο, ο οποίος έκανε το σουτ απέναντι από τον Πίριτς, με την μπάλα να κτυπάει στο δοκάρι.

ΤΙΓΚΑΡΕ η ΑΕΚ Αρένα - Ιστορικό ρεκόρ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

ΑΕΚ-Γουέστ Χαμ: Μίλησε η ποιότητα των «Σφυριών» στο Α΄ ημίχρονο - Δείτε τα στατιστικά (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

ΒΙΝΤΕΟ: Οι γκολάρες του Αντόνιο κόντρα στην ΑΕΚ

45΄+2΄ ΓΚΟΛ ξανά για τη Γουέστ Χαμ, ο οποίος σαν σε... προπόνηση, κάνει ένα βολέ εκτός περιοχής και δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Πίριτς, γράφοντας το 0-2.

45΄+1΄ Άστοχο σουτ από τον Φορνάλς.

45΄ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

36΄ ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Χαμ. Σκόρερ ο Αντόνιο κε κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπενραχμά και 0-1...

32΄ Σουτ από τον Μπενραχμά, σε ετοιμότητα ο Πίριτς.

31΄ Πρώτη τελική προσπάθεια από τη Γουέστ Χαμ! Σουτ από τον Λαντσίνι, άουτ...

20΄ Άστοχο σουτ από τον Γκουστάβο.

18΄ Τρία συνεχόμενα κόρνερ για την ΑΕΚ και εν τέλει, άστοχη κεφαλιά από τον Λόπες!

12΄ Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς, άστοχο σουτ εκτός περιοχής από τον Γκουστάβο.

Pafos... Hammers στην Αρένα! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Κατάμεστη η ΑΡΕΝΑ - Εντυπωσιακές εικόνες στο πέταλο των ΑΕΚτζήδων (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)