Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, Πάφος FC και Άρης εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 στο "Στέλιος Κυριακίδης", για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας και πήραν από ένα βαθμό.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τη Λεμεσιανή ομάδα να είναι καλύτερη στο πρώτο, να σκοράρει στο 35΄ με τον Σόκε και να χάνει ευκαιρίες για μεγαλύτερο προβάδισμα.

Στην επανάληψη, η Πάφος αντέδρασε, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, ισοφάρισε στο 69΄ με τον Ζάιρο και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει δεύτερο γκολ.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Άρης παραμένει στην 3η θέση, έχοντας πλέον 50 βαθμούς, με την Πάφο να ακολουθεί με 49.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90΄+3΄ Άστοχο μακρινό σουτ από τον Κακόριν.

90΄ Δυνατό σουτ του Βαλακάρι από το ύψος της περιοχής, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

86΄ Και άλλη ευκαιρία για την Πάφο και πάλι με πρωταγωνιστή τον Ζάιρο, ο οποίος από κοντά και διαγώνια έκανε το πλασέ, στέλνοντας την μπάλα άουτ!

81΄ Γυριστό σουτ από τον Μπράουν, μπλόκαρε ο Ίβουσιτς.

76΄ Δυνατό σουτ του Βαλακάρι εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Άλβες.

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Ζάιρο νίκησε τον Άλβες και ισοφάρισε για την Πάφο!

69΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Πάφο με τον Ζάιρο, 1-1!

67΄ Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους και πάλι με τον Ζάιρο,  οποίος έκανε την προβολή από κοντά, αλλά δεν βρήκε στόχο!

Στο «Στέλιος Κυριακίδης» ο Κάκκουφας! Σέλφι με οπαδό (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

61΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο με τον Ζάιρο, ο οποίος σούταρε εντός περιοχής, με τον Άλβες να αποκρούει δύσκολα και να κρατάει το 0-1!

50΄ Σουτ του Ζάιρο, έδιωξε σε κόρνερ ο Άλβες.

46΄ Έναρξη Β΄ ημιχρόνου.

Την κατοχή η Πάφος, το γκολ και τις κλασικές ευκαιρίες ο Άρης! Τα στατιστικά του Α΄ ημιχρόνου (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

45΄+2΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου, Πάφος-Άρης 0-1.

43' Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μπαμπίκα έκανε το σουτ εντός περιοχής, όμως ο Ίβουσιτς απέκρουσε, κρατώντας το 0-1.

ΒΙΝΤΕΟ το 0-1 στο Πάφος FC-Άρης με... ΣΟΥΤΑΡΑ από τον Σόκε!

37΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη για το 0-2! Ο Μπαμπίκα έδωσε... έτοιμο γκολ στον Μπέγκτσον, ο οποίος από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση, έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

35΄ ΓΚΟΟΟΟΛΛ για τον Άρη! Γκολάρα με τον Σόκε, ο οποίος σκοράρει με τρομερό σουτ εκτός περιοχής και γράφει το 0-1!

32΄ Διαγώνιο σουτ από τον Στρούσκι, λίγο έξω η μπάλα.