Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Αναλυτικά:
«Σίγουρα θέλουμε να κερδίσουμε το σημερινό παιχνίδι, σε όποια βαθμολογική θέση και να είμαστε είναι υποχρέωση μας να κυνηγάμε τη νίκη σε κάθε παιχνίδι. Εφόσον βαθμολογικά μπορούμε να διεκδικήσουμε εξάδα, θα δώσουμε ότι μπορούμε στο γήπεδο. Ελπίζουμε στην νίκη. Είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά που θα μπουν στο παιχνίδι, θα δώσουν το καλύτερο τους εαυτό. Θέλουμε να δώσουμε τη νίκη σε όσους ήρθαν να μας δουν αλλά και σ αυτούς που μας βλέπουν από την τηλεόραση».
«Πρέπει να κυνηγήσουμε σήμερα τη νίκη. Πιστεύουμε στην ομάδα μας, στις δυνατότητές μας. Με τη βοήθεια του κόσμου μας, είμαι αισιόδοξος πως θα κερδίσουμε το σημερινό παιχνίδι.
Για Μεντόζα και Τσιμπόλα: Στη διάρκεια της βδομάδας θα μπουν σε κανονικό πρόγραμμα. Ίσως πριν τον επαναληπτικό με τη Νέα Σαλαμίνα να είναι έτοιμοι να αγωνιστούν».