Η Στόουκ Σίτι νίκησε με σκορ 3-1 τη Στίβενεϊτζ και προκρίθηκε στους «16« του FA Cup, ενώ Ρέξαμ και Σέφιλντ μετά από ματσάρα έμειναν ισόπαλες στο 3-3 και θα χρειαστούν ρεβάνς.

Την πρόκρισή της στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας εξασφάλισε η Στόουκ!

Οι «Potters» νίκησαν με σκορ 3-1 την Στίβενεϊτζ και εξασφάλισαν τη συνέχειά τους στη διοργάνωση, πιο δύσκολα ωστόσο απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Ο Τζέικομπ Μπράουν έβαλε μπροστά την Στόουκ στο 3', όμως ο Ριντ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 70', πριν δύο γκολ από Λόρεντ στο 73' και Μπέικερ στο 80' διαμορφώσουν το τελικό 3-1.

Απίθανη ματσάρα και απόλυτη μοιρασιά μεταξύ Ρέξαμ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! Οι δύο ομάδες έμειναν στο 3-3 και θα χρειαστούν ρεβάνς για να «λύσουν τις διαφορές» τους, με τους γηπεδούχους να κρατούν την πρόκριση μέχρι τις καθυστερήσεις!

Ο ΜακΜπέρνι έβαλε μπροστά τη Σέφιλντ στο 3', πριν οι Τζόουνς και Ο' Κόνορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ανατρέψουν τα δεδομένα για τη Ρέξαμ. Ο Νόργουντ έκανε το 2-2 για τους φιλοξενούμενους στο 65', με τον Μάλιν να βάζει μπροστά τη Ρέξαμ και πάλι στο 86'! Τελικά, στο 90+5' ο Ίγκαν ισοφάρισε για τη Σέφιλντ, εξασφαλίζοντας την προοπτική ρεβάνς.