Η Καρμιώτισσα νίκησε 2-0 τον Ακρίτα στο «Στέλιος Κυριακίδης» στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής. Έκτη νίκη για την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή.

Άνοιξε το σκορ με... γκολάρα ο Λουκίλι στο 5', ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ελ Αλουχί με εκτέλεση πέναλτι στο 26'.

Η ομάδα της Καρμιώτισσας ανέβηκε στους 23 βαθμούς, ενώ ο Ακρίτας παραμένει στον πυθμένα της βαθμολογίας με 11 βαθμούς.

5' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Λουκίλι με ένα δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ!

15'  Δεν μπορεί να απειλήσει ακόμη ο Ακρίτας

21' Σουτ από τον Καλτσά, άουτ.

25' O ρεφ του ματς στο on field review για πέναλτι!

Για φάση σε μαρκάρισμα του Σαραβάνια στον Ντούρις. Για χέρι δόθηκε το πέναλτι...

Πέναλτι υπέρ Καρμιώτισσας!

Δείτε τη φάση ΕΔΩ.

26' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Ελ Αλουχί σκοράρει για το 0-2!

Τρίτο γκολ για τον Ελ Αλουχί που γίνεται πρώτος σκόρερ της Καρμιώτισσας. Τρία γκολ σημείωσε και ο Ζελάγια

29' Ελ Τζεμιλί και Ντραμέ αντί Δημοσθένος και Κονέ.

30' Κίτρινη στον Ντραμέ.

33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα, ο Τόρες έκανε το πλασέ, ο Κνόμπλοχ σώζει την Καρμιώτισσα.

39' Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

44′ Σέντρα του Τζανακάκη από αριστερά, ο Ντούρις έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε έξω.

45' Τεσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Εναρξη β' ημιχρόνου.

47' Σέντρα από τον Ελ Τζεμιλί, κεφαλιά από τον Τόρες, άουτ.

53' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα αλλά το τελειώμα του Κουλιμπαλί ήταν αδύνατο

59'  Σουτ του Γαβριήλ έξω απο τον περιοχή, άουτ.

62' Νεοφύτου, Σέλουτσκα αντί Καλτσά, Τζανακάκη

67'  ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα αλλά ακυρώνεται το τέρμα γιατί ο Κουλιμπαλί ήταν σε θέση οφσάιντ

68' Μέσα ο Πικής και Αραούχο στη θέση των Σαραβάνια και Λόπεζ αντίστοιχα

71΄Κεφαλιά του Πική εντός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια. 74΄Ο Τόρες απέναντι από τον Κνόμπλοχ, όχι από τον γκολκίπερ της Καρμιώτισσας στον Αργεντίνο.

72' Οικονομίδης αντί Κουλιμπαλί.

76' Κίτρινη στον Μεντίμορετς που συμπληρώνει απαγορευτικό αριθμό καρτών.

79' Ζουνίνιο αντί Γαβριήλ.

82' Aνδρονίκου αντί Λουκίλι

90' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ακρίτας: Περντρέου, Πάουγκεϊν, Σαραβάνια, Μεντίμορετς, Σέχιτς, Κονέ (Ελ Τζεμιλί 29'), Άμπραχαμ, Γαβριήλ (Καρπίνα 79'), Δημοσθένους (Ντραμέ 29'), Λόπες, Τόρες
Στον πάγκο: Καστελάνι, Φοφανά, Φαούριελ, Πικής, Καραγιάννης, Κλεμέντε, Αραούχο, Αμντουσαλάμοφ, Εράσο.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Καλτσάς, Γκαντινάρου, Τζανακάκης, Αγγελή, Μήτσο, Ντούρις, Καστανιάγα, Λουκίλι

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοβ, Τάντι, Σελούστκα, Ποστάφσκι, Ανδρονίκου, Οικονομίδης, Νεοφύτου

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης