Ο Ερμής κέρδισε με 2-0 την Αλκή στο αναβληθέν παιχνίδι της 1η Αγωνιστική της Β' Φάσης του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας για το Β΄ γκρουπ και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο.

Τα γκολ σημείωσαν οι Ρόχα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 53ο λεπτό και Ντζιλέ στο 66΄.

Η ενημέρωση της ΚΟΠ:

«Με τον αγώνα του Ερμή Αραδίππου με την Αλκή Ορόκλινης ολοκληρώθηκε σήμερα η πρεμιέρα στον δεύτερο όμιλο της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο Ερμής επικράτησε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Ντα Λουζ (53') και Τζούνιορ (66').

Ο Ερμής ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην πρώτη φάση με 20 βαθμούς και η Αλκή με 9 βαθμούς. Στο μεταξύ τους παιχνίδι της πρώτης φάσης, επικράτησε ο Ερμής με 3-1.

Όπως είναι γνωστό ο αγώνας αναβλήθηκε δύο φορές (Σάββατο και Κυριακή) λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου από τη συνεχόμενη βροχόπτωση».

Η LIVE ενημέρωση

25' Χωρίς γκολ στην Αραδίππου...

46' Καμάρα αντί Σαφσάφ

51'  Έξω ο Χαραλάμπους, μέσα ο Καϊσερλίδης

Πέναλτι υπέρ Ερμή.

53' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Ερμή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρόχα.

66' ΓΚΟΛ 2-0 για τον Ερμή με τον Ντζιλέ

70΄Αλλαγή για τον Ερμή, μέσα ο Λοϊζίδης, μέξω ο Ρόχα.